adidas miCoach prezentuje bezpłatne narzędzie treningowe dla drużyn, klubów i trenerów osobistych

  182645
  adidas

  José Mourinho zachwala pierwsze osobiste zdalnie sterowane narzędzie dla zespołów pragnących zadbać o formę podczas zimy

  Piłkarski trener José Mourinho i osobisty trener elektroniczny adidas miCoach, zaprezentowali dziennikarzom miCoach Coaching Circles. Spotkanie odbyło się na boisku Real Madryt z udziałem Alfredo di Stefano.

  Nowy dodatek dla popularnej platformy miCoach.com umożliwia trenerowi ocenianie i kontrolowanie postępów swoich zawodników przez Internet. Instruktorzy mogą analizować szczegóły występów sportowców zapewniając im natychmiastową reakcję oraz motywację do treningu. Zdalnie dobierają indywidualne plany szkoleń najlepiej dostosowane do potrzeb i umiejętności zawodników.

  Zdobywca Pucharu UEFA, trener José Mourinho wyjaśnia, “Sprawność fizyczna jest kluczem w osiąganiu sukcesów na boisku. Nowy miCoach Coaching Circles jako program szkoleniowy jest świetnym narzędziem dla trenerów amatorów na wszystkich poziomach zarządzania poza boiskiem. Dzięki niemu piłkarze są wstanie pod czujnym okiem  swoich stałych trenerów utrzymać formę przed i w czasie sezonu. Trener jest osobą, która zna najlepiej swoich zawodników, dlatego ceni wartość systemu monitoringu, który może zarówno śledzić ich rozwój, dawać im wskazówki na odległość, jak i zachęcać do dalszej pracy, kiedy szkolenia grupowe nie mogą się odbyć.”

  Partnerzy mediowi po ukończonym szkoleniu piłkarskim adidas miCoach z przyrządem MiCoach Pacer, wgrali swój trening na platformę miCoach.com. Senior Product Manager, Hagen Diesterbeck wyjaśnił na ich przykładzie kluczowe cechy Coaching Circles.

  „Coaching Circles jest uzupełnieniem już istniejących treningowych planów szkoleniowych dla trenera drużyny, pozwalając mu na monitorowanie skuteczności treningu jego zawodników. W sezonie, na poziomie klubowym, gracze nie zawsze są wstanie zorganizować szkolenia, pomimo ich wielkiej chęci, by wciąż ciężko trenować. Piłkarze, wyposażeni w miCoach Pacer, będą mogli teraz przesłać do swojego trenera zapis szkolenia, aby był on wstanie dopasować im odpowiedni plan działania.”

  Coaching Circles może być również wykorzystywany przez trenerów innych dyscyplin, jak koszykówka, tenis, rugby. To również dobre rozwiązanie dla tych, którzy prowadzą kluby dla biegaczy, chcą tworzyć plany treningowe swoich członków oraz zdalnie śledzić ich postępy. Coaching Circles staje się świetnym narzędziem podczas maratonów dla grupy przyjaciół lub firm szkoleniowych. Włączając się w społeczność miCoach, bez względu na miejsce zamieszkania, członkowie między sobą mogą wymieniać się opiniami i poradami.

  ****

  adidas miCoach.com – strona internetowa, która jest centralą serwisu osobistego treningu miCoach. Użytkownicy miCoach mogą wybrać cel na bazie planów szkoleniowych dla różnych dyscyplin sportowych. Strona pozwala na śledzenie postępu porównując indywidualne statystyki i treningi w czasie oraz udostępniania wyniki online.

  adidas miCoach Pacer – to małe, lekkie urządzenie, które podczas biegania w czasie rzeczywistym udziela głosowych porad trenerskich. Biegacz może je usłyszeć dzięki słuchawkom, za pośrednictwem odtwarzacza MP3 lub smartphone’a. Podczas biegu miCoach Pacer werbalnie poucza (przykładowe komunikaty to: „przyspiesz do zielonej strefy”, „zwolnij do niebieskiej strefy”, itd.). Dzięki temu każdy biegacz utrzyma tętno na odpowiednim poziomie i będzie biegł według właściwego indywidualnego planu, który jest wypadkową danych generowanych przez adidas Heart Rate Monitor i adidas Stride Sensor.

  Aplikacja adidas miCoach dla Smartphone:

  • zwycięzca na „Aplikację Roku” przez brytyjski magazyn „Stuff”
  • pierwsza aplikacja, zapewniająca głosowe instrukcje trenerskie w czasie rzeczywistym i wskazujące optymalną strefę treningową, dopasowaną do indywidualnych możliwości
  • pierwsza aplikacja oferująca programy treningowe dla różnych dyscyplin sportu
  • zróżnicowana tak, aby sportowcy na różnym poziomie mogli stworzyć spersonalizowane programy ćwiczeń warunkujące osiągnięcie określonych wyników i zbudowanie oczekiwanej kondycji fizycznej
  • informacja zwrotna po każdym treningu
  • automatyczna synchronizacja programu ze stroną www.micoach.com oraz archiwizacja danych online