Styliści Wella najlepsi na świecie

    Hair World 1
    Hair World Paris 2010

    Polacy odnieśli spektakularny sukces na Hair World Paris 2010, czyli Mistrzostwach Świata Fryzjerstwa Artystycznego. Podczas odbywających się w stolicy Francji zawodów, polscy styliści udowodnili swój kunszt, plasując się na pierwszym miejscu w klasyfikacji drużynowej. Bezkonkurencyjnie najlepszym fryzjerem męskich zawodów ponownie okazał się Andrzej Matracki.

    W tegorocznych Mistrzostwach, które są prawdziwym świętem stylistów z całego świata, wzięło udział ponad 800 zawodników, sędziów oraz modeli, reprezentujących 59 krajów. Polska ekipa okazała się najlepsza w klasyfikacji drużynowej w stylizacji męskiej i tym samym potwierdziła swoje wysokiej klasy umiejętności. W czasie dwóch dni paryskiej imprezy zawodnicy startowali w 36 konkurencjach. Najlepszym światowym stylistą fryzur został Andrzej Matracki, ambasador marki Wella, który, broniąc swojego tytułu, zdobył dwa złote medale. Międzynarodowe jury doceniło jego kunszt, zarówno w tworzeniu fryzur kreatywnych, jak i w strzyżeniu klasycznym.

    W tym roku Mistrzostwa Świata połączone były z Hair World Paris 2010, jednymi z największych targów fryzjersko – kosmetycznych. W ich trakcie odbył się szereg pokazów mody fryzjerskiej oraz warsztatów szkoleniowych. Impreza zwyczajowo organizowana jest przez Mundial Coiffure Beaute Paris (MCB), a jej tegoroczna edycja odbyła się w paryskim Palace de la Porte Versailles w dniach 7-9 listopada 2010 r. Według organizatorów, Mistrzostwa odwiedziło blisko 65 000 widzów – tym samym tegoroczna edycja stała się największą w historii.