Olga Szynkarczuk – Lexus Fashion Awards

  Olga Szynkarczu kreacja casual
  Olga Szynkarczuk

  Olga Szynkarczuk, Projektantka mody, absolwentka m.in. Otis College of Art. & Design w Los Angeles w Kalifornii, twórczyni „kierpca sów”

  Kolekcja: Kolekcja,  zaprojektowana w myśl idei – odpowiedzialnej mody, poszanowania praw człowieka oraz zasad sprawiedliwego handlu (fair trade), ma pomóc klientkom zrozumieć, że wysoka jakość produktu wynika nie tylko z doskonałości wykonania i zastosowania ekskluzywnych materiałów. W dzisiejszych czasach, tak jak w przypadku Lexusa CT 200h, o jakości produktu świadczy również to, ze powstawał z myślą o potrzebie  ochrony środowiska z poszanowaniem uczciwych i dobrych praktyk korzystnych tak dla wykonawców, jak  i odbiorców.

  Prezentowane kreacje:

  Tak aby kolekcja nie stanowiła ogniwa w łańcuchu zaśmiecania środowiska, obydwie prezentowane kreacje podobnie jak reszta kolekcji stworzona została wyłącznie przy użyciu kwadratów i prostokątów materiału, unikając powstaniu w ten sposób ścinków materiałów, zużycia papieru na formy, uzyskując jednocześnie na niepowtarzalne kształty sylwetek kolekcji.

  Sylwetka Casual:  Kreacja dla kobiety eleganckiej i odważnej, uszyta z surowego jedwabiu tzw. peace silk, który powstaje w sposób nie krzywdzący larwy jedwabników, przez co nić jedwabna jest krótsza i bardziej postrzępiona, a materiał bardziej miękki i ma niepowtarzalną fakturę. Aby ożywić jego naturalny kolor materiał został ręcznie pomalowany – pochlapany kolorem szafirowym przez malarkę z Milanowka –  Panią Barbarę Berg. Prosta rzeźbiarska forma kontrastuje z fakturą materiału i ekspresyjnym wzorem.

  Sylwetka Wieczorowa:   W Lexusie CT 200h zainspirowały miękkie linie samochodu. Stąd pomysł na dolną część sukni o kształcie łagodnie opływajacym ciało i lejącą, luźną górę. Z kolei przykuwające wzrok światła CT200h znajdują odbicie w zastosowaniu skórzanych cekinów i kryształowych koralików. Dla podkreślenia wyjątkowej dynamiki sylwetki samochodu bogato zdobioną srebrno-złoto-szara kreacja została skontrastowana z głęboką czernią aksamitnej kokardy zdobiącej tył sukni.