Monika Błotnicka – Lexus Fashion Awards

  Monika Błotnicka kreacja wieczorowa
  Monika Błotnicka

  Monika Błotnicka, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru i Marketing Manager w firmie IT. Moda to  jej pasja, a projektowanie sprawia ogromną przyjemność. Projektuję dla kobiet stroje,  które sama chciałbym nosić, które można dowolnie łączyć zarówno na co dzień, jak i na wieczór. Fascynuję się kulturą i sztuką japońską.

  Kolekcja Madame Lexus

  W swoje kolekcji „Madame Lexus” proponuje wyrafinowaną elegancję na wieczór i na co dzień. Charakterystyczne są konstrukcje – luźne, swobodnie opływające sylwetkę, suto marszczone, zbierane, luźno opadające oraz wykorzystanie naturalnych tkanin: organzy jedwabnej, przeźroczystego jedwabnego szyfonu, „mięsistego’ jedwabiu”.  Kolorystyka kolekcji jest zawężona, delikatna, wysmakowana, elegancka. Wszystkie projekty są przeze nią zaprojektowane, do każdego modelu przygotowuje też konstrukcję. Wszystkie kreacje są też przez projektantkę szyte osobiście.

  Prezentowane kreacje: Suknia wieczorowa – glamour w kolorze starego złota wykończona czarnym szyfonem, który z przodu podkreśla talię, a z tyłu buduje piękne wykończenie dekoltu. Ozdobę i podkreślenie szlachetności stanowi pasek wykończony kryształami.

  Kreacja casual business – coctail stanowi płaszczyk wykonany z  granatowej satyny jedwabnej, wyróżnia się złożoną, przestrzenną konstrukcją, która dodaje lekkości, dynamiki i wyrafinowania. Pod spodem widać krótką bluzeczkę wykonaną z pięknej, barwnej, święcącej tkaniny i prostą spodniczkę wykonaną z niebieskiego jedwabiu.