Targi Maison & Objet – Bilans edycji Wrzesień 2010 : zjednoczenie doskonałości

  logo MO k rvb
  Maison&Objet

  Spójność i jakość liczą się bardziej niż kiedykolwiek, było to silne przesłanie wrześniowej edycji targów MAISON&OBJET. Dołączenie targów MEUBLE PARIS do oferty salonu, inauguracja hali 7 połączonej komunikacyjnie z halą 8, droga do nowego bieguna doskonałości, dowiodły, że wyczerpująca oferta i wysokie wymagania pozostają głównymi atutami imprezy. Międzynarodowi odwiedzający nie zawiedli: pomimo trudnego kontekstu ekonomicznego ich frekwencja zwiększyła się o 6,2 %.Ta dynamika otwiera zachęcające perspektywy przyszłej edycji targów, która odbędzie się od 21 do 25 stycznia 2011 ; pozwala to przewidywać owocną kontynuację promocji Paryża w dziedzinie prezentacji oferty mody dla domu w ramach operacji Paryż stolicą kreacji / Paris capitale de la création /.

  Mocne strony edycji Styczeń 2011

  Oferta o wielkiej sile przyciągania

  Sztuka użytkowa nigdy dotąd nie była tak silnie obecna na targach MAISON&OBJET jak będzie to miało miejsce w styczniu 2011. W centrum hali 7, gdzie zlokalizowane będą salony scènes d’intérieur, MAISON&OBJET l projets l, now ! design à vivre i to w połączeniu bezpośrednim z MAISON&OBJET OUTDOOR_INDOOR (hala 8), zaprezentowana zostanie najlepsza oferta kreatywności.

  MAISON&OBJET : salon mody domowej

  Uprzywilejowana przestrzeń naszej wolności – Dom – inspiruje się licznymi wpływami i nowymi rodzajami sztuki użytkowej. Obycie i transwersalność w wymiarze międzynarodowym zapewniają wyjątkowe i ekskluzywne podejście do rynku mody domowej jutra.

  MAISON&OBJET : Kreator 2011 roku

  Edouard FRANCOIS – Architekt

  Urodzony w 1957r. w Paryżu architekt, designer, urbanista i artysta Edouard François jest znany na arenie międzynarodowej jako lider zielonej architektury. Został dostrzeżony dzięki swoim działaniom w przestrzeni między architekturą i pejzażem, w szczególności zasłynął zaangażowaniem w ochronę środowiska, stworzył pierwszą fasadę roślinną wiejskich domów w Jupilles; To właśnie budynek, który rośnie w Montpellier, Tower Flower, budynek z bambusów i hotel Fouquet’s Barrière w Paryżu przyniosły mu sławę. Jego aktualne prace skupiają się głównie na użyteczności, ochronie środowiska, ekonomii projektu i innowacyjności, artysta skłania się także ku architekturze „architrwałej” sprzyjającej rozwojowi bioróżnorodności, czego przykładem są projekty realizowane w Paryżu “Eden Bio” (20. dzielnica – 2011) i “Massena” (13. dzielnica – 2014). Edouard François jest artystą kompletnym, wizjonerem i badaczem świata natury, który nas otacza i który musimy chronić.

  www.edouardfrancois.com

  Scènes d’intérieur : sektor wielkich marek dekoracyjnych

  Wielcy kreatorzy dekoracji wnętrz dadzą próbkę swego talentu w ramach Targów. Wyjątkowe, ekskluzywne światowe marki… Pod znakiem doskonałości, luksusu i ekstrawagancji zaprezentowane zostaną najpiękniejsze projekty dekoracyjne. Scenografia Paola Navone (Hala 7).

  Scènes d’intérieur : Kreatorzy 2011 roku

  Gilles & Boissier – Architekci wnętrz

  Patrick Gilles i Dorothée Boissier poznali się przy okazji swego debiutu u Christiana Liaigre w roku 1995. Patrick Gilles pracował dla niego przez osiem lat, pełnił funkcję szefa studia, podczas gdy Dorothée Boissier szybko opuściła ten zespół i dołączyła do ekipy Philippe’a Starcka, gdzie pracowała 9 lat. Oboje zrezygnowali z dotychczasowych stanowisk, Gilles z Comodo, Dorothée z Penninghen, w 2004r. postanowili połączyć siły i stworzyć własną agencję – Gilles & Boissier. Patrick Gilles i Dorothée Boissier lubią zaskakiwać, czerpać z osobowości klienta, roztaczać poetyckie pejzaże, aby wywoływać nowe wrażenia. La Maison Baccarat w Moskwie (pod szyldem Filipa Starcka) lub Buddakan w Nowym Jorku (we współpracy z Liaigre). Dzięki tej współpracy duet może się poszczycić międzynarodową reputacją przy realizacji projektów restauracji i hoteli. We wrześniu 2010r. podpisali umowy na realizację restauracji domu aukcyjnego Artcurial Briest – Poulain – F. Tajan i restauracji Mini Palais w Grand Palais.

  www.gillesetboissier.com

  Talents à la Carte

  W sercu salonu scènes d’intérieur, targi MAISON&OBJET zaproszą na sesję styczniową młodych projektantów francuskich.

  Now ! design à vivre : międzynarodowy salon designu dla domu

  Istota designu na jedynych w swoim rodzaju targach ! Odkryjcie przed premierą główne kierunki innowacji i kreatywności. Kolekcje przedmiotów i mebli w sercu nowych inspiracji designerskich. (Hala 8).

  Now ! design à vivre : Kreatorzy roku 2011 –

  Erwan i Ronan Bouroullec, designerzy

  Ronan Bouroullec, urodzony w 1971 i Erwan Bouroullec, urodzony w 1976, pracują razem od dziesięciu lat. Przy okazji prezentacji zdezintegrowanej Kuchni podczas Targów Mebli w 1997r., zostali dostrzeżeni przez Giulio Cappellini, który powierzył im realizację pierwszych projektów wzornictwa przemysłowego. W 2000r. Issey Miyake zaproponował im, aby zaprojektowali przestrzeń przeznaczoną do prezentacji jego nowej kolekcji ubrań APoc w Paryżu. Następnym punktem zwrotnym było spotkanie z Rolfem Fehlbaumem, prezesem Vitra, które w 2002r. zaowocowało stworzeniem koncepcji nowej typologii systemów biurowych pod nazwą Joyn. Ronan i Erwan Bouroullec projektują obecnie dla wielu firm m.in. Vitra, Kvadrat, Magis, Kartell, Established and Sons, Ligne Roset, Axor, Alessi, Issey Miyake i Cappellini. Jednocześnie prowadzą swoje badania, niezwykle ważne dla rozwoju ich pracy, w ramach Galerii Kreo. Poza tym , realizują projekty architektoniczne m.in. Pływający Dom w 2006r., showrooms Kvadrat (Sztokholm i Kopenhaga) i restauracja Dos Palillos w hotelu Casa Camper w Berlinie w 2010r. (zdjęcie : Ola Rindal).

  www.bouroullec.com

  Tech’now!

  Design i technologia. Wraz z rozwojem technologii cyfrowej, wifi, Internetu zaawansowane technologie są wszechobecne w naszych domach. Po raz drugi w sercu salonu now! design à vivre, który odzwierciedla zmiany stylu życia i warunków mieszkaniowych, można będzie znaleźć sektor poświęcony współistnieniu technologii i designu.

  MAISON&OBJET Editeurs : coroczne spotkanie producentów tkanin obiciowych

  Targi producentów najpiękniejszych tkanin obiciowych. Ponad 150 międzynarodowych prestiżowych marek zaprezentuje swoje nowe kolekcje (hala 7).

  CRAFT, przestrzeń rękodzieła

  Świecący szkatuła wita odwiedzających i zaprasza do odkrywania i podziwiania. Atelier rzemieślników i artystów: rzadkie, unikalne dzieła, mistrzowskie wykonanie, swoisty podpis artysty… W tym miejscu, sztuka domowa zbliża się do luksusu, w duchu indywidualizmu. (Hala 4)

  MAISON&OBJET musée : spotkanie poświęcone przedmiotom związanym z kulturą

  Nowa przestrzeń poświęcona wyłącznie rynkowi upominków związanych z kulturą i komunikacją poprzez obraz. Do odkrycia w centrum MAISON&OBJET

  (wydzielona przestrzeń hali 6)

  Edycja bogata w wydarzenia :

  Hala 5B

  BUSINESS LOUNGE special ARCHI.DESIGNER,

  Przestrzeń dedykowana Networkingowi i spotkaniom biznesowym z przedstawicielami różnych zawodów (wystawcami, dziennikarzami…). Indywidualne przyjęcie mające na celu skierowanie preskryptorów do odpowiednich sektorów targów, ze specjalnie przygotowana ofertą i udostępnienie im indywidualnych serwisów (e-plan, matériauthèques, konferencje).

  Cykl konferencji

  Podczas 5 dni targów konferencje MAISON&OBJET zaprezentują rynek, tendencje, innowacje… Organizowane od piątku do wtorku rano, każdego dnia zostanie szczegółowo omówiony jeden główny temat i 3 dodatkowe zagadnienia.

  Matériothèque

  Obecnie sektor materiałów jest miejscem bogatych i owocnych badań.

  matériO jest profesjonalnym niezależnym serwisem monitorującym nowatorskie materiały i technologie. Bogata biblioteka zawierająca tysiące wzorów materiałów, bazę danych informatycznych i ekipę światowych ekspertów, matériO daje możliwość niezbędnych badań nad różnymi aspektami materiału, innowacji i stanowi źródło inspiracji.

  .

  Amfiteatr 402 – Galeria recepcyjna

  PARYŻ SZEFÓW (PARIS DES CHEFS)

  Autorska kuchnia spotyka kreatorów wnętrz… MAISON&OBJET we współpracy z czasopismem Omnivore organizuje po raz trzeci, równolegle z targami animacje dla szerokiej publiczności. Celem tego wydarzenia jest umieszczenie szefa kuchni i projektanta na jednej scenie, żeby mogli dzielić jedną pasję : kreatywność. Te pokazy stwarzają okazję do odkrywania i lepszego zrozumienia roli jaką pełni obecnie kuchnia w naszym życiu codziennym i w kulturze. Konfrontacje, debaty, świadectwa… Podczas wielu godzin, kuchnia i design dzielą te same wartości.

  www.parisdeschefs.com