Nowa kolekcja biżuterii Frey Wille

  GK6 Nixe 460 461 463
  Biżuteria Frey Wille

  Wiedeńska marka ekskluzywnej biżuterii, Frey Wille, wprowadziła na rynek najnowszą kolekcję inspirowaną twórczością Gustava Klimta. To już kolejny set, na którym widoczne są wpływy prac austriackiego modernisty.

  Pełen  przepychu, zmysłowo ornamentalny i ekscytujący to określenia doskonale oddające czarujący styl Klimta. Chyba żaden z jego obrazów nie ukazuje go trafniej niż dzieło artysty z 1889 roku zatytułowane „Nixen” – portret dwóch wynurzających się z niczym nie zmąconych głębin nimf wodnych. Artyści Frey Wille przenieśli pełne majestatu wodne nimfy w świat eleganckiej biżuterii, wykorzystując intrygujące wzornictwo, przenikliwą symbolikę i przekaz ukrywające się za sztuką Klimta. Stworzyli oni kolekcję „Nixe”, która prowokuje i poraża swoim majestatem i niemą mocą.

  „Nixe” jest wyrazem kobiecej tajemniczości i hołdem dla jej zmysłowości, przenosi w burzliwy spokój głębokich, ciemnych mórz. Harmonijnie skomponowane prążkowe motywy odzwierciedlają pozy dwóch postaci. Pełen wdzięku wzór skóry wodnego węża symbolizuje ekstrawagancję, egzotykę i luksus uchwycone przez epikurejską kobietę, kobietę pełną ekspresji.

  Eteryczne ostrygowe szarości, zgaszone odcienie srebra i lśniąca czerń hedonistycznie wiją się wśród lustrzanych motywów złota i platyny. Elegancję podkreśla subtelność tonów i kobiecych linii, które imitują niezmącony spokój podwodnej ciszy.

  Pierścionki, naszyjniki, kolczyki i bransoletki z kolekcji „Nixe” są już dostępne w butiku Frey Wille w Warszawie.