Aktywne Polki narażone na choroby miejsc intymnych

  Tylko ok. 9% Polaków wie, że uczęszczanie na basen i do klubów fitness należy do głównych przyczyn chorób układu moczowo-płciowego. Natomiast ankietowani ciągle uważają, że najczęstszym czynnikiem wywołującym te infekcje jest niewłaściwa higiena (57,2%) – wynika z raportu przeprowadzonego na zlecenie organizatorów Ogólnopolskiego Programu na Rzecz Dwubakteryjnej Ochrony Kobiet „Ecovag. Opieka w wielkim mieście”*.

  Organizatorzy Programu chcą edukować Polaków na temat stereotypów dotyczących przyczyn chorób miejsc intymnych. Eksperci wciąż stykają się z błędną opinią pacjentów, że za infekcje układu moczowo-płciowego odpowiada tylko niedostateczna higiena.

  Zaledwie co drugi ankietowany wie, że częsta zmiana partnerów seksualnych to istotny czynnik wpływający na powstawanie infekcji miejsc intymnych. O braku znajomości przyczyn świadczą też kolejne wskazania.

  Tylko niecałe 20% respondentów wymieniło ubrania zbyt ciasne i z niewłaściwych materiałów. Antybiotykoterapia, która powoduje obniżenie odporności flory bakteryjnej pochwy została uznana za istotny czynnik jedynie przez 16,4% Polaków.

  Przyczyny chorób układu moczowo-płciowego są w nierozerwalny sposób związane z uwarunkowaniami cywilizacyjnymi, z aktywnym życiem w dużych miastach. Polki prowadzące dynamiczny, miejski tryb życia nie są do końca świadome, że przyczynia się on do wzrostu ryzyka infekcji miejsc intymnych. Dlatego tak ważne jest mówienie o bakteryjnym zapaleniu pochwy jako chorobie cywilizacyjnej, której można zapobiegać dzięki stosowaniu na przykład systemu dwubakteryjnej ochrony. mówi dr Tomasz Zaręba, Narodowy Instytut Leków, ekspert programu „Ecovag. Opieka w wielkim mieście”.

  *Badanie przeprowadził PBS DGA w dniach 15-17.10.2010 na reprezentatywnej, losowej próbie n=1079 Polaków w wieku 18 lat i więcej. Wyniki nie sumują się do 100, gdyż ankietowani mogli wskazać więcej niż jedną odpowiedź.

  Ogólnopolski Program na Rzecz Dwubakteryjnej Ochrony Kobiet „Ecovag. Opieka w wielkim mieście”

  Program skierowany jest do kobiet z dużych miast, które ze względu na cywilizacyjne uwarunkowania narażone są na bakteryjne zapalenie pochwy. Celem Programu jest edukowanie aktywnych kobiet na temat właściwych zasad ochrony i leczenia tej choroby.

  Dwubakteryjna ochrona

  Rozwiązanie zaprojektowane specjalnie dla aktywnych kobiet, polegające na stosowaniu dopochwowych probiotyków ginekologicznych o składzie łączącym dwa szczepy bakterii (Lactobacillus rhamnosus i Lactobacillus gasseri), które wspierają profilaktykę i leczenie bakteryjnego zapalenia pochwy.

  Organizatorem Programu jest firma Krotex-Poland Sp. z o.o.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj