Wielki sukces Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Podziel się Posiłkiem

  logo PsP
  Podziel się Posiłkiem

  Wielki sukces Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Podziel się Posiłkiem

  440 ton żywności Polacy przekazali dla niedożywionych dzieci!

  24 i 25 września 30 000 wolontariuszy Banków Żywności zbierało żywność w ponad 2 000 sklepów na terenie całej Polski. Dzięki ofiarności ludzi udało się zebrać rekordową ilość żywności ponad 440 ton, która zostanie przekazana organizacjom i instytucjom zajmującym się dożywianiem dzieci. Dziękujemy Wam za okazane serce! Jednocześnie przypominamy, że jeszcze przez tydzień można wziąć udział w Internetowej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem.

  W pomoc włączyli się zarówno mieszkańcy dużych miast, jak i małych miejscowości. Sklepy zaangażowane w zbiórkę, już od rana zapełniały się ludźmi, którzy chętnie przekazywali żywność wolontariuszom Banków Żywności.

  „Z roku na rok obserwujemy coraz większą ofiarność ludzi, a także niesamowite zaangażowanie wolontariuszy. Widziałem osoby w różnym wieku, które bez wahania przekazywały żywność, a następnego dnia znów przychodziły, by jeszcze raz wspomóc niedożywione dzieci. Najbardziej wzruszające jest to, że w pomoc zaangażowały się również osoby, które same żyją w skromnych warunkach. Dzięki takim ludziom możemy zmieniać świat na lepsze!” – powiedział Przemek Pohrybieniuk, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Zrównoważonego Rozwoju, Członek Zarządu firmy Danone.

  „Kolejny rekord – 440 ton żywności to dowód na to, że jesteśmy coraz bardziej wyczuleni na krzywdę innych ludzi. Niedożywione dzieci stanowią szczególną grupę potrzebujących, ponieważ ich los nie zależy od nich – są zdane na innych ludzi. Dlatego powinniśmy się czuć odpowiedzialni za to, by ich start w dorosłe życie nie był naznaczony piętnem ubóstwa i wykluczenia. Dziękujemy Wam za to, że pomagacie nam odmieniać ich los i dawać szansę na szczęśliwe dzieciństwo” – Elżbieta Zającówna, Wiceprezes Fundacji POLSAT.

  Rekordowa ilość zebranej żywności pozwoli pomóc wielu potrzebującym dzieciom. Zebrane produkty zostaną posegregowane, przeliczone i zabezpieczone, a następnie będziemy je stopniowo przekazywać na rzecz organizacji i instytucji zajmujących się dożywianiem dzieci. Potrzebujących jest bardzo wielu, dlatego takie akcje jak zbiórka żywności Podziel się Posiłkiem stanowią cenne wsparcie działalności Banków Żywności w zakresie walki z niedożywieniem dzieci” – mówi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

  Zbiórka Żywności jest elementem Programu Podziel się Posiłkiem – przedsięwzięcia realizowanego przez firmę Danone i Fundację POLSAT oraz Banki Żywności – Partnera Strategicznego. Do tej pory dzięki Ogólnopolskim Zbiórkom Żywności PsP udało się zebrać ponad 1900 ton żywności, którą przekazano do organizacji i instytucji zajmujących się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, domy dziecka i świetlice oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży, które stale współpracują z Bankami Żywności.

  W warszawskich marketach w zbiórkę zaangażowały się gwiazdy, które chciały pokazać klientom,
  że każdy może pomagać. Wśród nich nie zabrakło popularnych piosenkarzy, aktorów czy prezenterów telewizyjnych. Pojawili się m.in. zespół Volver, Tomasz Kammel, Artur Barciś, Bożydar Iwanow, Andrzej Supron, Ryszard Rembiszewski, Patrycja Kazadi, Maciej Orłoś, Maciej Dowbor oraz aktorzy z serialu „Tancerze” – Anna Matysiak, Leszek Stanek, Kamil Czarnecki, Patryk Rybarski i Marcin Krajewski.

  Do 3 października potrwa Internetowa Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem organizowana za pośrednictwem strony www.bankizywnosci.pl. Jest to okazja do włączenia się do zbiórki dla tych, którzy nie dotarli do sklepów, w których odbywała się tradycyjna zbiórka. Wszystkie zakupione produkty przeznaczone są dla niedożywionych dzieci, które otrzymają je za pośrednictwem Banków Żywności.  Zbiórka jest organizowana we współpracy z siecią sklepów Piotr i Paweł.

  W tym roku patronami medialnymi Programu Podziel się Posiłkiem są: Telewizja POLSAT, RMF FM oraz Tina.

  Więcej informacji o Programie Podziel się Posiłkiem znajdą Państwo na stronie internetowej www.podzielsieposilkiem.pl. Zachęcamy także do wsparcia Programu
  na stronie:
  www.facebook.com/podzielsieposilkiem.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj