AF-S NIKKOR 200 mm f/2G ED VR II: perfekcyjny teleobiektyw dla zawodowców

  15241 afs 200 ed vr ii l original
  AF-S NIKKOR 200 mm f/2G ED VR II

  Firma Nikon Europe zaprezentowała nowy profesjonalny obiektyw AF-S NIKKOR 200 mm f/2G ED VR II, będący następcą modelu AF-S VR NIKKOR 200 mm f/2G IF-ED. Nowy model wyposażono w powłokę przeciwodblaskową Nano Crystal, nowoczesną technologię redukcji drgań (VR II) oraz nowy tryb ustawiania ostrości A/M. Wszystko to sprawia, że obiektyw jest doskonałym rozwiązaniem dla zawodowych fotografów, wymagających sprzętu najwyższej jakości.

  W obiektywie zastosowano układ optyki wzorowany na rozwiązaniach poprzednika, zapewniających wyjątkową jakość zdjęcia o nadzwyczajnej ostrości, kontraście i rozdzielczości, a także naturalnym bokeh. Potencjał obiektywu ujawnia się w pełni podczas imprez rozrywkowych oraz sportowych odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach.

  Innowacje i udoskonalenia wdrożone w nowym modelu AF-S NIKKOR 200 mm f/2G ED VR II gwarantują fotografom dostęp do najnowszych technologii oferowanych przez obiektywy NIKKOR, zapewniając najwyższy komfort pracy oraz doskonałe efekty”. – powiedział Zurab Kiknadze, kierownik produktu w dziale obiektywów, akcesoriów i oprogramowania firmy Nikon Europe.

  Obiektyw AF-S NIKKOR 200 mm f/2G ED VR II został wyposażony w technologię redukcji drgań drugiej generacji (VR II), która zapewnia kompensację odpowiadającą fotografowaniu z czasami otwarcia migawki krótszymi o cztery stopnie EV, co ułatwia robienie zdjęć z ręki. System obsługuje dwa tryby: tryb normalny do ogólnego fotografowania z ręki i tryb aktywny do kompensowania drgań spowodowanych na przykład ruchem pojazdu.

  Silnik ultradźwiękowy (SWM) zapewnia ciche i precyzyjne działanie autofokusa. Obiektyw oferuje dwa tryby ostrości: automatyczny z priorytetem ustawień manualnych M/A i ręczny M, uzupełniono o tryb automatycznego autofokusa (A/M). Dodatkowy tryb ostrości umożliwia korzystanie z autofokusa nawet w przypadku użycia pierścienia ustawiania ostrości podczas fotografowania.

  Konstrukcja optyczna obiektywu składa się z 13 elementów w dziewięciu grupach, z trzema soczewkami ze szkła ED i jedną soczewką ze szkła Super ED. Rozwiązanie to gwarantuje najwyższą jakość obrazu. Struktura szkła ED zapewnia ostre i kontrastowe zdjęci, a powłoka przeciwodblaskowa Nano Crystal skutecznie ogranicza poświaty i odbicia, umożliwiając nawet fotografowanie pod światło. Dzięki dużemu otworowi przysłony f/2 i dziewięciolistkowej przysłonie o zaokrąglonych listkach, obiektyw wyróżnia się również naturalnymi rozmyciami i zdolnością do wydobycia obiektu z tła.

  Trwały korpus ze stopu magnezu i uszczelnienia chroniące przed wilgocią i kurzem sprawiają, że AF-S NIKKOR 200 mm f/2G ED VR II przeznaczony jest do fotografowania w najtrudniejszych warunkach. Dla zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa obiektyw wyposażony został w demontowalne szkło ochronne, chroniące przednią soczewkę obiektywu przed przypadkowymi zarysowaniami.

  Obiektyw w pełni współpracuje z obecnie oferowanymi telekonwerterami firmy Nikon, co umożliwia zwiększenie długości ogniskowej, a tym samym zwiększenie jego uniwersalność. W zestawie do obiektywu AF-S NIKKOR 200 mm f/2G ED VR II dołączona jest osłona przeciwsłoneczna HK-31, mocowanie do statywu, wsuwany uchwyt na filtry i wysokiej jakości futerał CL-L1 w kształcie plecaka.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj