Świat turystyki przyjedzie do Warszawy na TT Warsaw

  phoca thumb l 18
  Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw

  Przemysł turystyczny z całego świata będzie prezentować w Polsce swoje najciekawsze oferty podczas XVIII Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2010, które odbędą się w dniach 23-25 września 2010 r. w centrum targowym MT Polska przy ul. Marsa 56C.

  Podczas targów przedstawiciele branży turystycznej z Polski i zagranicy będą także poszukiwać atrakcyjnych miejsc, które mogliby zaproponować turystom w swoich krajach. Zapewni to wyjątkowe możliwości promocji polskich miast i regionów bezpośrednio wśród firm kształtujących ofertę turystyczną. TT Warsaw 2010 będą też okazją dla polskich touroperatorów i agentów do nawiązania kontaktów handlowych z przedstawicielami branży turystycznej z Polski i całego świata, a także promocji swoich ofert wśród klientów indywidualnych odwiedzających targi w poszukiwaniu ciekawych miejsc wypoczynku. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją TT Warsaw objęli Minister Sportu i Turystyki, Adam Giersz, oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Partnerami merytorycznymi targów są Polska Organizacja Turystyczna i Polska Izba Turystyki. TT Warsaw 2010 organizowane są we współpracy merytorycznej z Polską Agencją Rozwoju Turystyki, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Warsaw Convention Bureau.

  – TT Warsaw to najważniejsze wydarzenie branży turystycznej w Polsce. Gromadzi największą liczbę krajów, które głównie prezentują się na stoiskach narodowych. Najbliższe tego typu spotkanie branży turystycznej odbywa się w Berlinie, choć oczywiście jest ono organizowane na jeszcze większą skalę. Fakt, że w zeszłym roku na otwarciu TT Warsaw gościliśmy nie tylko polskich ministrów i prezydentów miast, ale także blisko pięćdziesięciu ambasadorów innych państw, podkreśla wyjątkowość i ogromną wagę tego wydarzenia. Na świecie największe targi turystyczne obok swych funkcji handlowych i promocyjnych są także ważnym spotkaniem dyplomatycznym i taką właśnie rolę pełnią w Polsce TT Warsaw. Stanowi to doskonałą platformę dla promocji Polski oraz naszych miast i regionów wśród odbiorców zagranicznych i podnosi rangę Polski na turystycznej mapie świata – komentuje Agnieszka Huszczyńska, prezes zarządu spółki MT Targi, organizatora TT Warsaw.

  Targi turystyczne TT Warsaw z roku na rok biją rekordy popularności wśród wystawców i zwiedzających. Ubiegłoroczną edycję odwiedziło ponad 18 tys. osób. Prezentowało się 450 wystawców z 60 krajów, w tym ponad 40 na stoiskach narodowych.

  – TT Warsaw właśnie dzięki swojej skali doskonale sprawdzają się jako miejsce spotkań i nawiązywania kontaktów handlowych pomiędzy przedstawicielami polskiej branży turystycznej – agentami, touroperatorami czy właścicielami baz noclegowych. Dają też możliwości bezpośredniego dotarcia z ofertą do indywidualnych klientów, którzy przez dwa dni goszczą na TT Warsaw w poszukiwaniu ciekawych ofert zimowych i sylwestrowych. Istotnym punktem tegorocznych targów będzie specjalny program dla organizatorów turystyki biznesowej i programów incentive travel, co stwarza dodatkową szansę nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych z przedstawicielami tego atrakcyjnego segmentu rynku turystycznego. Po sukcesie ubiegłorocznej edycji zainteresowanie TT Warsaw 2010 wśród wystawców jest ogromne. Coraz większa grupa podmiotów polskich i zagranicznych po prostu nie wyobraża sobie działania w biznesie turystycznym w Polsce nie biorąc udziału w TT Warsaw, dzięki czemu nasze targi systematycznie się rozrastają – dodaje Agnieszka Huszczyńska.

  TT Warsaw 2010 po raz kolejny będą odbywać się w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C w Warszawie, oddalonym zaledwie 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Zachodniego i 14 km od lotniska Okęcie. Centrum zapewnia 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek. Do centrum można dojechać komunikacją miejską – w bezpośrednim sąsiedztwie kursuje 8 miejskich linii autobusowych z różnych miejsc Warszawy, a ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego można też dojechać Pociągami Kolei Mazowieckich.

  Podczas tegorocznej edycji TT Warsaw pierwszy dzień targów, 23 września, przeznaczony będzie wyłącznie dla przedstawicieli branży turystycznej z Polski i zagranicy, by zapewnić komfortowe warunki do rozmów biznesowych. Kolejne dwa dni, 24 i 25 września, będą już dostępne dla wszystkich zwiedzających, w tym dla klientów indywidualnych i szkół. Przedstawiciele branży, dzięki rejestracji on-line, jak co roku, będą mieli możliwość bezpłatnego uczestnictwa w TT Warsaw. Rejestracja ruszy 1 lipca br. na www.ttwarsaw.pl.
  Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw to najważniejsze wydarzenie branży turystycznej w Polsce. Grupuje największą liczbę krajów, które zazwyczaj wystawiają się na stoiskach narodowych, a także stanowi bardzo ważną platformę dla promocji oferty turystycznej polskich miast i regionów wśród kontrahentów z kraju i zagranicy. Dzięki kompleksowości oferty wystawianej na targach TT Warsaw prezentuje wszechstronny katalog pomysłów i rozwiązań wpisujących się w najnowsze trendy turystyczne, na bazie których firmy turystyczne mogą stworzyć kompletną ofertę turystyczną i rozwijać swój biznes.

  Uczestnikami TT Warsaw są touroperatorzy, obiekty noclegowe (hotelowe, sanatoryjne, wellness&spa i pensjonaty), przewoźnicy (lotniczy, kolejowi, promowi i autokarowi), narodowe, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, urzędy marszałkowskie, powiaty, miasta i gminy, organizatorzy turystyki biznesowej (MICE), a także turystyczne portale internetowe, branżowe izby i stowarzyszenia, towarzystwa ubezpieczeniowe oraz wydawnictwa branżowe. TT Warsaw zapewnia im warunki do efektywnego zaprezentowania swojej oferty, nawiązania kontaktów handlowych i wymiany doświadczeń. TT Warsaw stanowi także miejsce promocji ofert turystycznych z całego świata wśród warszawiaków, w tym w szczególności dotyczących turystyki zimowej.

  TT Warsaw organizowane są od 1993 roku w Warszawie przez MT Targi (wcześniej MT Polska). Od 2009 roku organizowane są w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C w Warszawie.

  MT Targi jest największym operatorem targowym w Warszawie i jednym z czołowych organizatorów imprez wystawienniczych w Polsce. Spółka odpowiada za kompleksową obsługę i przygotowanie imprez targowych. Organizuje również najważniejsze wydarzenia targowe w Polsce dla różnych branż, m. in. EuroLab, EuroGastro, Lato, Wine & Spirits, TT Warsaw, Event, WorldHotel i in. Spółka MT Targi została wyodrębniona jako podmiot wyspecjalizowany w organizacji imprez targowych w 2009 roku ze spółki Międzynarodowe Targi Polska (MT Polska), która działa na rynku od 1993 roku i wcześniej odpowiadała zarówno za zarządzanie centrum targowym, jak również za organizację imprez targowych.

  MT Polska zarządza jednym z najnowocześniejszych obiektów targowo-kongresowo-eventowych w Polsce – Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska.  Jest ono w pełni dostosowane do organizacji targów, zjazdów, konferencji i eventów (w tym bankietów, koncertów czy zawodów sportowych). Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, szerokie bramy rozładunkowe, specjalne podjazdy dla samochodów ciężarowych oraz bezsłupowa konstrukcja umożliwiają pełną swobodę adaptacyjną hali, nawet w przypadku niestandardowych aranżacji i skomplikowanych konstrukcji. Komfortowe warunki dla organizacji targów, eventów czy spotkań biznesowych zapewniają także klimatyzowana hala, przestronny hol oraz nowoczesne zaplecze biurowo-konferencyjne. Obiekty MT Polska usytuowane są przy ul. Marsa 56C na powierzchni 15 200 mkw, z tego 10 000 mkw stanowi hala wystawiennicza, 4 000 mkw teren zewnętrzny, zaś 1 200 mkw zajmują obiekty konferencyjno-biurowe.

  Firma MT Polska powstała w 1993 r. i pierwotnie zajmowała się zarządzaniem centrum i organizacją targów. Od 2009 r., po wydzieleniu ze struktur grupy spółki MT Targi, która przejęła organizację imprez, MT Polska skupiła się na zarządzaniu centrum wystawienniczym.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj