4 października w HIQALA Guerilla ART Gallery odbył się uroczysty wernisaż wystawy dwóch indyjskich artystów: Tirthankara Biswasa i Amola Pawara, którzy mają na swoim koncie międzynarodowe wystawy w najlepszych galeriach, m.in. w Bombaju, Londynie i Nowym Jorku.
Wystawę uroczyście otworzyła Pani Ambasador Indii, Monika Kapil Mohta. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele świata biznesu, kultury i mediów, a także zainteresowani sztuką artyści i celebryci, m.in. Monika Mrozowska, Viola Śpiechowicz, Philippe Tłokiński i Klaudia Halejcio. Licznie przybyli goście mogli posłuchać mini recitalu w wykonaniu uzdolnionej wokalistki z teatru akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego, Urszuli Żukowskiej.
Patronat nad wystawą objęła Indyjsko Polska Izba Gospodarcza. Tłem wystawy są oryginalne wnętrza apartamentu pokazowego Fenix Group w zabytkowej kamienicy z 1910 roku na ul. Poznańskiej 16.
Od 5 do 7 października w godzinach 11-18 galeria HIQALA zaprasza na dni otwarte. Wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć obrazy, a także spotkać artystów i z nimi porozmawiać.
„Podróże same w sobie to już za mało. Chcemy odkrywać świat przez kolejne aspekty – modę, kuchnię, kulturę. Odkrywając odległe kraje, pragniemy zabrać z podróży coś dla siebie, dla naszych bliskich“. Taka jest też koncepcja galerii sztuki HIQALA Guerilla ART Gallery. Na stałe galeria ma istnieć tylko w internecie, a czasowe wystawy będą pojawiać się w różnych unikalnych miejscach, w nieregularnych odstępach czasu. Tylko podczas wystawy będzie można osobiście poznać artystów i fizycznie zobaczyć ich dzieła. Potem trafią one do wirtualnej galerii, w której przez cały rok będzie można je obejrzeć i zakupić. Pomysłodawcami i twórcami tej niecodziennej przestrzeni sztuki są Paulina Grabara i Tomasz Rewera. Dzieli ich praca (ona jest właścicielką agencji PR, on – finansistą i bankierem inwestycyjnym), łączy miłość do podróży i… sztuki współczesnej. Ze wspólnej pasji odkrywania nowych miejsc zrodziła się idea stworzenia forum dialogu między artystami z najróżniejszych zakątków świata. Ten cel, obok zaprezentowania egzotycznej sztuki współczesnej polskiej publiczności i inwestorom oraz stworzenia kanału dystrybucji dla artystów z Azji i możliwości ich zakupu w Polsce to główny kierunek działania galerii HIQALA.
Więcej informacji o projekcie na stronie www.hiqala.pl.