Letnia karuzela teatralna w Wiedniu 19.08 – 02.09.2012

  Letnia karuzela teatralna w Wiedniu to dwutygodniowy cykl spotkań i warsztatów dla młodych twórców teatralnych pochodzących z krajów Europy Środkowo-Wschodniej m.in. z Polski, Słowacji, Węgier, Czech i Austrii. Pomimo barier i różnic językowych, kulturowych i emocjonalnych młodzi studenci reżyserii, scenografii, muzyki czy aktorstwa pracują w czasie wakacji nad spektaklem, który zostanie przedstawiony wiedeńskiej publiczności na zakończenie warsztatów tj. od 30.08 do 01.09.2012 r.

  W ósmej edycji wiedeńskich letnich warsztatów teatralnych udział bierze dwóch studentów Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu: Jan Hussakowski (ur. w 1991 r. w Łodzi) i Przemysław Furdak (ur. w 1990 r. w Zielonej Górze).

  Wraz z innymi uczestnikami tego międzynarodowego spotkania studentów sztuki aktorskiej zaprezentują oni spektakl „Pokonanie ciszy” przygotowywanego w wiedeńskim Teatrze Brett. Pod kierunkiem Niki Brettschneider, aktorki i wykładowcy na wydziale aktorskim Akademii im. Janáčka w Brnie, powstaje spektakl wynikający ze wspólnych improwizacji oraz wykorzystujący autobiograficzne doświadczenia uczestników, ich poszukiwania i odkrycia, nadzieje i rozczarowania.

  30.08- 01.09.2012

  Theater Brett,

  Münzwardeingasse 2,

  1060 Wiedeń

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj