Kubek aromatycznej herbaty, ciepło kominka, światło świec to mili towarzysze zimowych wieczorów w domowym zaciszu. Wnętrzarskie mody i gusta szybko się zmieniają, a my nadal pozostajemy im wierni. Szukamy tylko nowych form i rozwiązań pasujących do naszego stylu życia. Fanom nowoczesnego wzornictwa, nawiązującego do stylu skandynawskiego z pewnością spodoba się składany świecznik-choinka marki WellDone. Dzięki dojrzałemu, minimalistycznemu projektowi wnosi do wnętrz elegancję i ciepło, a kształt choinki nieodparcie kojarzy się z atmosferą Bożego Narodzenia.
Gdy za oknami robi się coraz ciemniej i zimniej, pragniemy czegoś, co sprawi, że lepiej się poczujemy. Może to być gorąca kąpiel, pyszna herbata z miodem, grube wełniane skarpety, dobra książka. Chcemy ciepłej i miłej domowej atmosfery, pozwalającej odpocząć od nieprzyjaznej aury na zewnątrz.
Gdy wieczory stają się dłuższe lubimy zasiąść przy rozpalonym kominku, zapalać świece. Miękkie światło świec, często połączone z relaksującymi zapachami eterycznych olejków sprawia, że się rozluźniamy, odpoczywamy. Płomienie poruszając się hipnotyzują nasze zmysły i ogarnia nas błogi spokój. Projektanci świecznika WellDone (Agnieszka Wiczuk, absolwentka warszawskiej ASP, oraz Oran Bartelsen z Politechniki w Holon) kierowali się m.in. właśnie takim przeznaczeniem przedmiotu – ma kreować nastrój.
Choinka wykonana jest z litego drewna i stali nierdzewnej. Całość rozkręca się i można ją szybko zamienić w trzy świeczniki. Choinka dostępna jest w dwóch wersjach: jedna przeznaczona jest na tradycyjne, długie świece, druga na świeczki typu tealight. Dostępne są także 2 wersje kolorystyczne drewna: jasna i ciemna.
Choinka-świecznik to bardzo ciekawy pomysł na prezent, zarówno dla młodszych, jak i starszych. Eleganckie świeczniki dzięki starannie przemyślanym proporcjom i doborowi materiałów świetnie będą się prezentowały nie tylko podczas świąt. Mogą nam też towarzyszyć na co dzień jako dekoracja stołu czy wnętrza. Połączenie ciepłego drewna z chłodnym metalem i ogniem świecy wygląda bardzo oryginalnie i tworzy wyjątkowy nastrój.
DODATKOWE INFORMACJE
O PROJEKCIE
W 2009 roku Fundacja „Być Razem” współpracowała z ASP w Warszawie,Zamkiem Cieszyn i Holon Institute of Technology z Izraela w ramach wspieranego przez Instytut Adama Mickiewicza projektu „Od idei do obiektu, od obiektu do produktu”. Uczestniczący w nim młodzi projektanci opracowali wzory produktów zorientowanych na potrzeby i możliwości przedsiębiorstwa społecznego. Są one obecnie produkowane w warsztatach Fundacji, a zysk uzyskany z ich sprzedaży przeznaczany jest na realizację celów statutowych Fundacji. Wystawa prezentująca efekty projektu pokazywana była w Polsce, Izraelu, Francji i Niemczech. Pionierska na polskim gruncie idea uzyskała wsparcie UNDP (United Nations Development Programme). Dzięki jego pomocy powstał kompleksowy projekt wizerunkowy marki WellDone i projekty kolejnych produktów. Następnym etapem ma być utworzenie Centrum Designu Społecznego, którego zadaniem będzie edukacja i promocja efektów, które organizacje społeczne mogą osiągnąć dzięki wykorzystywaniu designu w swojej działalności.
O FUNDACJI
Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” wspiera podmioty ekonomii społecznej, spółdzielnie socjalne, przedsiębiorstwa społeczne, firmy nastawione na działalność o charakterze społecznym oraz organizacje pozarządowe.
Fundacja prowadzi w Cieszynie przedsiębiorstwo społeczne, realizuje projekty wspierające powrót osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej na rynek pracy. Prowadzone przez Fundację przedsiębiorstwo społeczne to sieć warsztatów: stolarnia, ślusarnia, pralnia wodna i chemiczna. We współpracy z utworzonymi na terenie Fundacji spółdzielniami socjalnymi świadczy ono również usługi gastronomiczne i szwalnicze. Ponadto Fundacja prowadzi szeroko zakrojoną działalność szkoleniową, adresowaną zarówno do przedstawicieli administracji, organizacji samorządowych, fundacji czy stowarzyszeń, jak i do osób indywidualnych.