Kolekcja kieliszków Diamond – w dobrym stylu dobry smak

  Savoir-vivre to wyrażenie pochodzące z języka francuskiego, które tłumaczy się jako dobre maniery i ogłada, a często nawet „sztuka życia”. Odnosi się ono do poprawnego ustawienia sztućców czy eleganckiego zachowania przy stole. Składa się na to wiele elementów, również umiejętność podawania napojów alkoholowych. Kieliszki do ajerkoniaku i pokale do piwa z kolekcji Diamond to kolekcje powstałe zgodnie z obowiązującymi zasadami nakrywania stołu i sposobem serwowania ulubionych trunków.

  Lekcja dobrego smaku…
  Advocaat to oryginalny holenderski likier, produkowany z brandy, cukru, żółtek jaj, śmietany oraz aromatu waniliowego. Jego domowym odpowiednikiem jest ajerkoniak, którego receptura na stałe utkwiła w polskiej tradycji. Trunek ten bardzo popularny jest wśród płci pięknej, stanowiąc doskonały dodatek do kawy i deseru podczas popołudniowych spotkań w gronie najlepszych przyjaciółek. Słodki likier wymaga jednak właściwego serwowania, a w szczególności istotna jest kwestia doboru odpowiedniego kieliszka. Zasady savoir-vivre’u zalecają stosowanie małego kieliszka na smukłej nóżce, którego rozszerzana czasza umożliwia udekorowanie trunku bitą śmietaną lub ulubionym owocem. Te z serii Diamond, przeznaczone do ajerkoniaku, to niezwykle elegancka kolekcja, powstała w zgodzie z tradycyjnymi metodami serwowania gęstego kremu. Czasza kielicha, o pojemności 60 ml, rozszerzająca się lekko ku górze, umożliwia ozdobienie napoju, a smukła nóżka chroni napój przed niepotrzebnym ogrzewaniem w dłoni. Takie rozwiązanie zapewnia również jego wygodne trzymanie i komfort użytkowania. Kieliszki Diamond, wykonane są ponadto z idealnie przezroczystego szkła, które ładnie eksponuje kolor alkoholu. Dzięki temu spożywanie kremowego ajerkoniaku stanowić będzie nie tylko rozkosz dla podniebienia, ale i przyjemność dla oka.

  … I pomysł na popularny napój
  Najstarszym i najczęściej spożywanym napojem alkoholowym jest piwo. Specyfikę jego smaku doceniają smakosze na całym świecie, a piwne wariacje spełniają wymagania nawet najbardziej wybrednych gustów. Jednak piwo jest tak popularnym napojem, że często technika jego podawania schodzi na dalszy plan i pozornie staje się nieważna. Tymczasem należy pamiętać, że każdy rodzaj tego trunku powinien być serwowany w odpowiednim naczyniu. Masywne kufle o grubym dnie przeznaczone są do piwa ciemnego, natomiast gatunki pszeniczne najlepiej prezentują się w wysokich pokalach. Stanowią one delikatniejszą wersję popularnego kufla i charakteryzują się smukłym, wyprofilowanym kształtem, dopasowanym do dłoni, również kobiecej. W kolekcji Diamond odnajdziemy pokale na nóżce o pojemności 370ml, doskonałe do serwowania jasnych piw. Tak jak w przypadku kieliszków do ajerkoniaku, pokale wykonane są z gładkiego, przezroczystego szkła, co umożliwia podziwianie barwy „chmielowego napoju”. Przyjęto również, że pokal do piwa powinien być na tyle wysoki, aby zmieściła się w nim jeszcze gęsta, biała piana. Te z kolekcji Diamond, dzięki odpowiednim kształtom i wysokości, wydobywają z piwa najlepsze walory smakowe. Należy również pamiętać o prawidłowej temperaturze podawanego w pokalu trunku – pszeniczne piwo powinno mieć od 3°C – 8°C, przy czym warto też dodać, że naczynie nie może być bardziej ciepłe niż jego zawartość. Gdy odpowiednie przygotowanie napoju wzbogacimy ciekawymi dodatkami, a przede wszystkim uśmiechem goszczącym na naszej twarzy, to przyjemnościom płynącym z picia pszenicznego napoju nie będzie końca.

  Dwie nowe kolekcje – do ajerkoniaku i do piwa to nie jedyne propozycje marki Diamond. Zakupić możemy również kieliszki do wódki (50ml), do wina białego (250ml), wina czerwonego (330ml), do koniaku (240ml), do Martini (260ml), Margerity (300ml), do wody (440ml), do szampana (180ml) oraz szklanki do whisky (330ml) oraz long drink (400 ml). Wszystkie produkty sprzedawane są w kompletach po 6 sztuk.
  Porady dotyczące savoir-vivre’u obejmują wszystkie dziedziny naszego życia. Do najpopularniejszych zalicza się jednak lekcję dobrych manier przy stole oraz właściwego podawania dań i napojów. Kolekcje kieliszków Diamond to sposób, by zabłysnąć wśród przyjaciół i gości nienagannym zachowaniem.

  Kolekcja DIAMOND:
  Kieliszki do ajerkoniaku:
  Pojemność: 60 ml x 6 szt.
  Cena detaliczna: 30zł
  Pokale do piwa:
  Pojemność: 370 ml x 6 szt.
  Cena detaliczna: 45 zł

  Marka: Diamond
  Dystrybutor: Altom Sp.zo.o. Sp.k.

  Kieliszki i pokale do piwa marki Diamond dostępne są m.in. w sklepie internetowym www.pieknowdomu.pl
  ——————————————————————————————————————————————————-
  Altom to firma zajmująca się projektowaniem i dystrybucją szkła, sztućców, porcelany i naczyń kuchennych. Reprezentuje również marki światowych producentów na rynku polskim. Firma powstała w 1991 roku i reprezentowana jest w 100% przez polski, prywatny kapitał.
  Altom sp. z o.o. sp. k.
  ul. Roosevelta 116a
  62-200 Gniezno
  www.altom.pl

  kieliszki do likieru marki diamond

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj