Korespondencja z Rosji tym razem

  Skończyły się złote czasy.W kraju wszystko za pieniądze.W płatnej toalecie korzystający ,który miał zatwardzenie może zażadać zwrotu pieniędzy.I nawet oddając sprawę do sądu wygra!.Każdą dziwną sprawę można oddać do sądu i wygrać!Główne zadanie sądu-być niezależnym.Głowna rola cerkwi-być niezależną.Sąd,cerkiew i naród całkowicie oddzielili się od Państwa,nauczyciele oddzielili się od uczniów,milicja od złodziei,lekarze od chorych,wszystko…nawet nie ma u kogo zapytać jeśli problem.

  Na ekranie bez przerwy tylko strzelają,kochają się jedno z drugim,w krwi,w brudzie.I spiewają.Piosenki sensem zbliżają nas do debilizmu.Seks całkiem oddzielił się od miłości.Na weselach na okrzyk ,,gorzko” nie całują się a posuwają się dalej.Kochankowie nazywają się partnerami,uściski nazywają pozycjami,pocałunki grą wstępną.Zniknęły całkiem zaręczyny,a jedną z chorób wenerycznych jest ciąża.

  Pozostałe wszystko normalnie.Moskwa śpiwająca,W Irkucku się poprawia, Omsk poznał już co to takiego korki uliczne. W dumie dyskusje czy emerytury wypłacać od 60 czy 65(przy średniej długości życia 57).

  W sklepach jest wszystko tylko kto będzie to wszystko jadł?

  Od 1917 roku jasne jest ,że jedzą tak tylko ,,nowi Ruscy”.

  Piosenek w kraju śpiewa się 100 razy więcej niz dawniej, za to tekstów w nich 100 razy mniej.

  We wszystkich gazetach piszą o tym jak zachowywać sę w łóżku jakbyśmy z niego nigdy nie wstawali.Wszystkie porady jak spać,przespać się a ani jednej jak żyć.W rezultacie jak okraść bank wie każdy Rosjanin,jak bezpiecznie trzymać tam pieniądze-nie wie nikt.

  Nasza władza pracuje prawidłowo.Chodzimy dobrze ubrani.Kobiety odwrotnie-chodzą prawie porozbierane gdzie się da,robią wszystko dla tego,żeby potem podać za to w sąd jakby co.

  Nowy prezydent dla wszystkich jest zagadką.Dawniej był tajemniczy kraj,potem tajemniczy naród,teraz tajemniczy prezydent.Rozumem tego wszystkiego nie ogarniesz.Tu trzeba czym innym myśleć-czym my jeszcze nie wiemy.

  Dzisiejszego życia zrozumieć się nie da.Nie ma literatury, nie ma podręczników.

  Co jest dobrego w Rosji?-wszyscy żyją niedługo,nawet kryminaliści.Dlatego trzeba wytrzymać.I w zamian mrocznych i jednakowych pojawili się szczęśliwi i nieszczęśliwi.I teraz cały ten bałagan ze wszystkimi swoimi plusami i niedostakami i tak bardziej przypomina normalne życie niż wtedy kiedy łagier,więzienia, mięsny kombinat,fabryka butów czy komitet partii wygladały jednakowo.

  moskwa

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj