Muzyczno-Filmowy Festiwal na placu przed wiedeńskim Ratuszem

  Do 04. września b.r. na placu przed wiedeńskim Ratuszem na turystów i wiedeńczyków czeka ciekawy program trwającego już od 02. lipca Festiwalu Muzyczno-Filmowego. Obejmuje on 65 wieczorów w czasie których zaprezentowanych zostanie około 40-tu producji filmowych.

  Prezentacje filmów rozpoczynają się codziennie o zmierzchu na olbrzymim ekranie przy fasadzie wiedeńskiego Ratusza, a wstęp dla wszystkich jest nieodpłatny. W repertuarze wiedeńskiego festiwalu znaleźć można największe hity muzyki klasycznej – zarówno operę i operetkę, taniec, jak i koncerty.

  Tegoroczna edycja festiwalu poświęcona jest jubilatom roku 2011: Gustavowi Mahlerowi, obecnie obchodzimy jego 100. rocznicę śmierci, oraz Franciszkowi Lisztowi. W tym roku obchodzimy 200. rocznicę jego urodzin. Podwójny jubileusz obchodzi też Plácido Domingo, który świętuje 70. urodziny oraz 50-lecie pracy scenicznej.
  W ramach festiwalu nie zabraknie nagrań wielkich gwiazd opery, takich jak Anna Netrebko, Jonas Kaufmann, Herbert von Karajan, Gustavo Dudamel czy Christian Thielemann. Program uzupełniają koncerty jazzowe Dave’a Brubecka czy też takie nazwiska jak Diana Krall, Eric Clapton i Ray Charles.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj