Technologia Epson Digigraphie chroni dziedzictwo Muminków

  Niezrównana jakość wydruków Epson udostępni kultową sztukę nowej publiczności

  Lipiec 2011 – Muzeum Sztuki w Tampere w Finlandii, dom oryginalnych dzieł Tove Jansson stworzonych do kultowego filmu animowanego dla dzieci, Muminków, przygotuje limitowaną edycję cyfrowych wydruków swojej kolekcji za pomocą technologii Digigraphie® firmy Epson® umożliwiającej reprodukcję dzieł sztuki.
  Technologia Digigraphie firmy Epson pozwala sporządzić idealnie odwzorowane cyfrowe repliki oryginalnych dzieł sztuki. Niezrównana jakość technologii oznacza, że Muzeum Sztuki w Tampere może wypożyczyć reprodukcje innym galeriom nie obawiając się, że będą one niższej jakości niż oryginał. Tymczasem oryginały pozostaną w całkowicie nadzorowanym środowisku. W czsach coraz większego zainteresowania galerii na całym świecie wystawianiem dzieł przedstawiających Muminki, technologia Digigraphie oferuje rozwiązanie, które nie tylko eliminuje ryzyko zniszczenia oryginałów w transporcie lub z powodu zmian wilgotności, ale pozwala na jednoczesne, równoległe eksponowanie dzieł na kilku wystawach na całym świecie.
  Elina Bonelius, rzecznik prasowy Muzeum Sztuki w Tampere powiedziała: „Byliśmy zaskoczeni jakością i popularnością technologii Epson Digigraphie w zakresie reprodukcji dzieł sztuki i cieszymy się bardzo, że możemy skorzystać z możliwości dzielenia się oryginalnymi dziełami Tove Jansson z odbiorcami na całym świecie. Równocześnie jednak chronimy jej dziedzictwo z myślą o przyszłych pokoleniach.”
  Frans Craandijk, Epson Europe powiedział: „Jesteśmy dumni, że kolejne ważne zbiory są odkrywane na nowo dzięki technologii Digigraphie. Od 2003 r. coraz więcej artystów i galerii decyduje się skorzystać z tej niepowtarzalnej technologii atramentowej.”
  Wystawa Muminków z wykorzystaniem technologii Digigraphie odbędzie się w Muzeum Sztuki Prefektury Yamanashi w Japonii. Zostanie na niej przedstawionych 137 dzieł stworzonych za pomocą technologii Digigraphie. Wystawa trwa od 9 lipca do 28 sierpnia 2011 r.
  Technologia Epson Digigraphie jest uznawana na świecie za potwierdzenie jakości reprodukcji dzieł sztuki. Każda reprodukcja posiada numer, opis i podpis artysty jako dowód na jej oryginalność.
  www.digigraphie.com
  Informacje o firmie Epson
  Epson jest globalnym liderem w dziedzinie obrazowania i innowacji. Epson dąży do tego, by przekraczać oczekiwania klientów, tworząc kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne technologie. Oferta produktów firmy obejmuje drukarki oraz projektory 3LCD do zastosowań biznesowych i domowych, a także inne urządzenia elektroniczne i ciekłokrystaliczne.
  Grupa Epson, kierowana przez Seiko Epson Corporation z Japonii, zatrudnia na świecie ponad 80 tys. pracowników w 102 spółkach. Epson szczyci się stałym wkładem w glo¬¬balną ochronę środowiska, a także w funkcjonowanie społeczności, w których działa.
  Wizja środowiskowa 2050 – http://eco.epson.com
  Epson Europe
  Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 2400 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2009 osiągnął sprzedaż równą 1 875 milionom euro. www.epson-europe.com

  Dodatkowych informacji udzielają:
  Epson Europe BV
  Oddział w Polsce
  Dorota Wódka-Kot
  tel. (22) 375 75 16
  e-mail: [email protected]
  Internet: www.epson.pl

  Obsługa Prasowa i PR:
  INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-822 Warszawa
  komórka: 501 772 619 [email protected]

  Muminki 2 small

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj