Armacell z ekologicznym certyfikatem ISO 14001

  W czerwcu bierzącego roku, firma Armacell Polska uzyskała międzynarodowy certyfikat zarządzania środowiskowego ISO 14001:2004. Zakres certyfikacji obejmował projektowanie, produkcję i sprzedaż izolacji technicznych ze spienionego polietylenu i kauczuku. W ten sposób ten uznany producent systemów izolacji dołączył do grona firm, dla których oprócz wysokiej jakości oferowanych wyrobów liczy się również dbałość o ekologię.
  Spełniając surowe wymagania normy ISO 14001, firma Armacell Polska udowodniła, że na każdym etapie jej działalności, począwszy od produkcji prowadzonej w zakładzie zlokalizowanym w Środzie Śląskiej, a na sprzedaży kończąc, dużą rolę pełni troska o środowisko naturalne. Podczas procesu certyfikacji przeprowadzonego przez Bureau Veritas Certification, dokładnie sprawdzono wdrożony system zarządzania środowiskowego. W jej wyniku potwierdzono, że w każdym aspekcie swojej aktywność, firma Armacell Polska spełnia wszystkie wymagania prawne w zakresie ochrony środowiska i zarządzania odpadami. „Kwestia ekologii zawsze była i będzie jednym z kluczowych elementów działalności naszej firmy. Tym bardziej, że produkowane przez nas izolacje i otuliny, pozwalają zmniejszyć zapotrzebowanie na energię, ograniczając tym samym negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne. Dlatego też tak dużą wagę przywiązujemy do uzyskania przez Armacell Polska certyfikatu ISO 14001. Potwierdza on bowiem fakt, że nie tylko nasze wyroby, ale także nasza działalność jest nastawiona na ochronę środowiska naturalnego. Bo przecież dbałość o nie powinna być priorytetem dla każdego, nie tylko ze względu na nas ale i na przyszłe pokolenia.” – mówi Robert Barański, Dyrektor Generalny firmy Armacell.
  Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115
  www.armacell.com
  Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

  Armacell_Certyfikat_ISO_14001.jpg (51 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj