Sieradz Open Hair Festival

  W piątek, 22 lipca 2011r. rusza jedno z najbardziej oryginalnych wydarzeń miejskich w Polsce – Sieradz Open Hair Festival. Patronem tego trzydniowego wydarzenia (festiwal trwa od 22-24 lipca) jest Mistrz Antoine czyli pochodzący z Sieradza Antoni Cierplikowski – słynny „król fryzjerów i fryzjer królów”, który w pierwszej połowie XX wieku podbił Paryż i Hollywood, a wielu do dziś uznaje go za jednego z pierwszych kreatorów wizerunku współczesnej kobiety. To na jego cześć już po raz trzeci odbędzie się Open Hair Festival – jedyne tego rodzaju, otwarte dla publiczności, wydarzenie poświęcone stylizacji włosów. Organizatorem festiwalu jest Urząd Miasta Sieradz.

  III Sieradz Open Hair Festival w skrócie
  Wśród wielu atrakcji tegorocznego Sieradz Open Hair Festival wymienić warto czekające na widzów efektowne pokazy współczesnych „geniuszy grzebienia”, niedzielne bicie najbardziej „wyczesanego” rekordu świata oraz odbywający się w niedzielny poranek jedyny w Europie konkurs dla uczniów fryzjerstwa im. Antoniego Cierplikowskiego. Nie zabraknie także atrakcji poza fryzjerskich. Będzie letnie kino pod gwiazdami, wystawa fotografii „Gwiazdy a‘la Antoine”, wybory Miss Open Hair, warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz wiele atrakcji muzycznych, w tym finałowy koncert muzycznej gwiazdy tegorocznego Festivalu – zespołu GENESIS Classic.
  Podczas Festiwalu po raz pierwszy w nietypowych stylizacjach „a la Antoine” zobaczyć będzie można takie gwiazdy jak: Katarzyna Figura, Natasza Urbańska, Edyta Herbuś, Natalia Lesz, Ania Piszczałka oraz Beata Sadowska. Podczas Festivalu otwarta zostanie bowiem specjalna wystawa fotografii „Gwiazdy a’la Antoine – wczoraj i dziś”, na której zobaczyć będzie można dawne gwiazdy (Brigitte Bardot, Coco Chanel, Pole Negri czy Batty Davies) w stylizacjach Mistrza oraz ich współczesne reinterpretacje przygotowane przez stylistów Jagę Hupało i duet MilekDesign. Na zaprezentowanych fotografiach zobaczymy m.in.: Kasię Figurę w kapeluszu z włosów, Nataszę Urbańską jako Coco Chanel oraz współczesną chłopczycę, Natalię Lesz w pierścionkach z włosów i Edytę Herbuś rodem z Hollywood lat 20-tych XX wieku. W sobotni wieczór podczas pokazu specjalnego na festiwalowej scenie w niezwykle efektownych stylizacjach „a la Antoine” zobaczyć będzie można Natalie Lesz i Anię Piszczałkę (stylizacje MilekDesign) oraz współpracującą z Jagą Hupało Beatę Sadowską, która zaprezentuje się w kilku gwiazdorskich odsłonach

  Antoine Cierplikowski...jpg (40 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj