Oszczędność i ochrona – Armacell Tubolit DG

  Niekontrolowana ucieczka energii cieplnej jest problemem szczególnie ważnym dla instalacji grzewczych. Powoduje bowiem obniżanie temperatury czynnika, a tym samym negatywnie wpływa na sprawność całej instalacji. Dlatego firma Armacell stworzyła Tubolit DG – otulinę, która skutecznie zatrzymuje ciepło tam, gdzie jego miejsce.
  Prawidłowe zabezpieczenie naszej domowej instalacji grzewczej i sanitarnej przed stratami energii jest wyjątkowo ważne. Nie tylko pozwala na jej wydajniejszą pracę, co ma bezpośrednie przełożenie na wysokość rachunków, ale również pomaga w ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Wszak im mniej energii zużywamy, tym mniej musimy jej produkować, a to pozwala na zmniejszenie negatywnego wpływu, jaki elektrociepłownie mają na nasze środowisko naturalne. Dlatego też firma Armacell wprowadziła na rynek Tubolit DG – otulinę, która pozwoli naszej instalacji na optymalną pracę.
  Nadzwyczajna ochrona
  Tubolit DG firmy Armacell jest izolacją polietylenową stworzoną specjalnie z myślą o domowych instalacjach grzewczych i sanitarnych. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła skutecznie zapobiega ona swobodnej ucieczce energii, pozwalając na zredukowanie jej strat aż do 90%. W ten sposób znacznie podnosi sprawność i wydajność naszej domowej instalacji, co wpływa zarówno na poprawę komfortu naszego życia, jak i na obniżenie rachunków. Dodatkowo, zamknięta struktura komórkowa otuliny Tubolit DG zapobiega nasiąkaniu oraz kondensacji pary na powierzchni rur z zimną wodą. Jest to o tyle istotne, że brak takiego zabezpieczenia może prowadzić do pojawienia się na ścianach nieestetycznych zacieków. Co więcej, Tubolit DG chroni również rury przed wpływem agresywnych materiałów budowlanych, które mogłyby prowadzić do ich uszkodzenia.
  Szybko, skutecznie i zgodnie z normą
  Kolejną wielką zaletą otuliny Tubolit DG jest jej łatwość montażu. Wysoka elastyczność materiału pozwala na łatwą instalację nawet w trudno dostępnych miejscach. Dzięki temu oraz zastosowaniu podwójnej warstwy klejącej, czas montażu może zostać skrócony o połowę w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Dodatkowo, szeroki wybór dostępnych wariantów izolacji Tubolit DG powoduje, że bez trudu dopasujemy odpowiednią grubość otuliny do naszych rur, dzięki czemu wykonana przez nas izolacja będzie zgodna z normą PN-B-02421.
  Odpowiednio wykonana izolacja instalacji grzewczej i sanitarnej jest ważna z wielu powodów. Nie tylko stoi na straży naszego komfortu, ale również pozwala znacznie obniżyć nasze rachunki za ogrzewanie oraz sprawia, że nasz dom będzie bardziej ekologiczny. Otulina Tubolit DG firmy Armacell, dzięki swoim unikalnym parametrom technicznym oraz łatwości montażu, w prosty i skuteczny sposób da nam gwarancję, że nasz dom będzie miejscem ciepłym, tanim w eksploatacji i przede wszystkim – ekologicznym.

  Armacell Tubolit DG, cena netto: od 1,00 do 47,00 zł/m (w zależności od grubości i rozmiaru izolacji)
  Producent: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115

  www.armacell.com

  Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

  Armacell_Tubolit_DG_rodzina.jpg (43 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj