Podsumowanie cyklu seminariów szkoleniowych dla projektantów i architektów

  30 czerwca w Gdańsku zakończyła się pierwsza część cyklu bezpłatnych seminariów zorganizowanych przez firmę D+H Polska. W ramach tych spotkań projektanci i architekci z sześciu polskich miast mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie oddymiania i sygnalizacji pożaru oraz zmianami w przepisach dotyczących bezpieczeństwa ppoż. w budynkach.
  Jak istotne jest stałe pogłębianie własnej wiedzy wie chyba każdy, kto kiedykolwiek zajmował się systemami oddymiania oraz sygnalizacji pożaru. Stale zmieniające się przepisy, wprowadzające coraz bardziej rygorystyczne normy, a także postęp technologiczny, dzięki któremu na rynek trafiają coraz nowsze i bardziej zaawansowane rozwiązania, sprawiają, że coraz trudniej jest być na bieżąco z najnowszymi trendami. Dlatego też firma D+H Polska, wychodząc naprzeciw potrzebom architektów i projektantów, po raz kolejny zorganizowała cykl szkoleń, na których uczestnicy mieli szansę zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami oraz uzupełnić swoją wiedzę dotyczącą projektowania systemów oddymiania i sygnalizacji pożaru.
  Tegoroczna, trzecia już edycja szkoleń zainaugurowana została na przełomie marca i kwietnia we Wrocławiu, gdzie uczestnicy mieli okazję posłuchać o roli klap i okien w procesie oddymiania, sterowaniu oraz systemach odcięć ogniowych i sygnalizacji pożaru. Podczas prelekcji nie mogło również zabraknąć omówienia cieszącego się bardzo dużym uznaniem systemu oddymiania szybów windowych, czyli LSC. Ogólnie na pierwszą część cyklu seminariów składało się osiem spotkań zorganizowanych we Wrocławiu, Warszawie, Lublinie, Rzeszowie, Łodzi i Gdańsku w których wzięło udział ponad pół tysiąca osób. Dodatkowo, ankieta przeprowadzona po ostatnim ze spotkań pokazała, że firmie D+H Polska bardzo dobrze udało się trafić w oczekiwania słuchaczy. Na pytania o atrakcyjność, wartość merytoryczną czy sposób prowadzenia wykładów, żaden z 65 respondentów nie udzielił odpowiedzi negatywnie oceniającej te aspekty. Tak duże zainteresowanie oraz wysokie oceny wystawione przez uczestników świadczą o zapotrzebowaniu na tego rodzaju wydarzenia wśród projektantów i architektów. „Seminarium zostało przeprowadzone rzeczowo i sprawnie. Informacje podawane były w sposób uporządkowany, z jasnym podziałem tematycznym, co ułatwiało przyswajanie wiadomości. Przewidziano też czas na zadawania pytań, a odpowiedzi jakich udzielali eksperci z firmy D+H Polska były dokładne i wyczerpujące. Szkolenie było oparte na materiałach multimedialnych, jednak uczestników dodatkowo wyposażono w obszerny materiał tekstowy (foldery, katalogi). Podsumowując – czas poświęcony na udział w seminarium był z pewnością spędzony pożytecznie i dał możliwość uzyskania przekrojowego wglądu w tematykę. A to na pewno ułatwi proces decyzyjny przy pracach projektowych.” – tak oceniła seminarium jedna z uczestniczek, pani Katarzyna Dubicka-Kucfir z biura projektowego PRO DIC.
  „Rosnące zainteresowanie, jakim cieszą się organizowane przez nas szkolenia przekonuje nas o słuszności tego rodzaju inicjatywy. Bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę, że tematyka związana z ochroną przeciwpożarową wymaga stałego dokształcania się w kwestii przepisów i najnowszych rozwiązań, a przecież wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo i ochrona ludzkiego życia, trzeba być wyjątkowo dokładnym. Dlatego nie tylko staramy się zapewnić projektantom i architektom stałe wsparcie już na etapie projektu, ale idziemy również o krok dalej, organizując szkolenia pozwalające lepiej zgłębić tę tematykę” – mówi Mirosław Mazur, Dyrektor Handlowy firmy.
  Warto również wspomnieć, że seminaria zorganizowane do tej pory to nie koniec tegorocznego cyklu – zaraz po wakacjach odbędą się jeszcze szkolenia w Szczecinie i Białymstoku. Dodatkowo – w związku z dużym zainteresowaniem – firma D+H Polska rozważa zorganizowanie kolejnych spotkań w Warszawie i Katowicach.
  Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniu w tych miastach zapraszamy do kontaktu na adres e-mail: [email protected].

  Grupa D+H, posiada w swojej ofercie produkty z zakresu zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz naturalnej wentylacji, które dzięki nieustannym działaniom badawczo-rozwojowym, prowadzonym przez firmę, należą do najnowocześniejszych na rynku. D+H Polska gwarantuje swoim Klientom kompleksową obsługę serwisową na wszystkich etapach, począwszy od projektowania systemów i sprzedaży urządzeń, poprzez instalację, konserwację systemów, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, profesjonalne doradztwo techniczne oraz szereg szkoleń dla projektantów i instalatorów. Firma D+H Polska, oprócz siedziby we Wrocławiu, posiada sześć Oddziałów Regionalnych: w Stargardzie Szczecińskim, Gdańsku, Zabrzu, Poznaniu, Warszawie i Łodzi.

  DH_Seminaria_3.jpg (83 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj