Nowoczesne trendy w twoim domu, czyli kolekcja lamp halogenowo-ledowych firmy Technolux

  Najnowsze odkrycia techniki pozwalają zadbać o środowisko naturalne poprzez dobór odpowiedniego oświetlenia. Innowacyjne rozwiązanie to bowiem Light Emitting Diode, w skrócie LED, czyli dioda charakteryzująca się energooszczędnością, niewielkim rozmiarem oraz długą żywotnością. Jej niezwykłe możliwości zostały wykorzystane w najnowszej kolekcji lamp firmy Technolux, na którą składa się 6 plafonów o futurystycznym designie.

  Planując budowę i wyposażenie domu coraz częściej zwracamy uwagę na materiały ograniczające zużycie energii. Zapobiegają one bowiem degradacji ekosystemu oraz okazują się bardziej opłacalne w eksploatacji niż tradycyjne rozwiązania. Ogromną popularność zdobywa zatem energooszczędne oświetlenie – LED. Light Emitting Diode, w skrócie LED, to półprzewodnikowe źródło światła charakteryzujące się bardzo wysoką sprawnością, niewielkimi rozmiarami oraz długą żywotnością. Najwyższej jakości diody generują nawet do 100 000 godzin pracy ( przeciętnie to od 50 do 70 tysięcy godzin, co w warunkach domowych daje ponad dwudziestoletnią żywotność). We współczesnych oprawach, oświetlenie LED, jest również wykorzystywane jako dodatkowo dekorujące źródło światła, które samodzielnie, bądź wspólnie z żarówkami halogenowymi, umożliwia dostosowanie natężenia i kolorystyki oświetlenia do naszych potrzeb, czy nastroju. Nowa kolekcja lamp halogenowo-ledowych firmy Technolux, powstała z myślą o wszystkich tych, którzy pragną zadbać o ciekawą aranżację swojego mieszkania, a przy okazji o środowisko naturalne i własną kieszeń.

  Bo wygląd ma znaczenie

  W skład nowej kolekcji firmy Technolux wchodzi 6 lamp sufitowych, których nazwy przywodzą na myśl jedne z największych amerykańskich metropolii. Wszystkie oprawy oświetleniowe z halogenowo-ledowej linii wykonane zostały z chromowej stali i przezroczystego szkła. Do ich wspólnych cech należy również geometryczny kształt i futurystyczny wygląd. Różnice dostrzegalne są natomiast w wielkości lamp oraz sposobie wykończenia. Filadelfia (40 x 40 cm), Memphis (31 x 31 cm) i Denver (62 x 62 cm) to kwadratowe plafony, na których symetrycznie zamocowano małe, szklane klosze, pod którymi dyskretnie ukryto energooszczędne diody. Chicago, największa lampa sufitowa z ledowej serii o wymiarach 69, 5 cm x 45 cm, poszczycić się może prostokątnym kształtem oraz bogatym zdobnictwem. Hollywood, zgodnie z nazwą, to uosobienia amerykańskiego stylu glamour. Kwadratowy plafon o rozmiarze 40 x 40 cm emanuje bowiem ponadczasową elegancją. Boston o średnicy 43 cm przykuwa uwagę okrągłym kształtem i oryginalnym designem.

  Wygoda przede wszystkim

  Opisując nowoczesną technikę, nie należy zapominać o funkcjonalności. Nowa kolekcja firmy Technolux bez wątpienia spełnia to kryterium. Aby zapewnić wygodę użytkowania, na oprawach oświetleniowych zamontowano sterowniki, umożliwiające zarządzania pracą lamp za pomocą pilota. Takie rozwiązanie ułatwia nie tylko uruchomienie plafonów z dowolnego miejsca w mieszkaniu, ale również zmianę efektów świetlnych. W lampach z nowej kolekcji firmy Technolux zastosowano bowiem różnokolorowe ledy, będące źródłem barwnego światła, które podkreślą wystrój pomieszczenia oraz atmosferę w nim panującą. Chicago to stonowane połączenie diod czerwonych, zielonych i niebieskich. Memphis utrzymana jest w kolorystyce biało-żółto-niebieskiej. Lampy Hollywood posiadają diody czerwone i niebieskie. Z kolei niebiesko – biała tonacja charakteryzuje Boston, Denver i Filadelfię.

  Dzięki swoim licznych atutom, materiały ograniczające zużycie energii, sprawdzają się zarówno podczas budowy domu, jak i jego wykończenia. Kolekcja lamp halogenowo-ledowych firmy Technolux to sposób na ciekawą aranżację, w której podziwiać można nie tylko piękno elementów dekoracyjnych, ale również niezwykle dziś istotne walory ekologicznego oświetlenia.

  Kolekcja lamp halogenowo-ledowych firmy Technolux:

  Chicago VII plafon

  Wysokość: 69,5 cm
  7 x G9 incl.
  Szerokość: 45 cm
  Sugerowana cena detaliczna: 750,92 zł

  Hollywood V plafon

  Wysokość: 40 cm
  Szerokość: 40 cm
  5 x G9 incl.
  Sugerowana cena detaliczna: 496,31 zł

  Memphis V plafon

  Wysokość: 31 cm
  Szerokość : 31 cm
  5 x G9 incl.
  Sugerowana cena detaliczna: 540,59 zł

  BOSTON VI plafon

  Wysokość: 12 cm
  Średnica: 43 cm
  6 x G9 incl.
  Sugerowana cena detaliczna: 946,49 zł

  Denver V plafon

  Wysokość: 62 cm
  Szerokość : 62 cm
  5 x G9 incl.
  Sugerowana cena detaliczna: 771,21 zł

  Filadelfia V plafon:

  Wysokość: 40 cm
  Średnica: 40 cm
  5 x G9 incl.
  Sugerowana cena detaliczna: 787,82 zł

  ——————————————————————————————————————————————————————–
  Firma Technolux Sp.j. jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 10 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Kazachstanu, Kirgizji, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy i na Węgry.

  TECHNOLUX Sp.j.

  ul. Koksowa 2B
  42-200 Częstochowa
  Tel +48 343449110
  [email protected]
  www.technolux.pl

  Boston_VI_plafon.jpg (83 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj