Skandynawskie inspiracje, czyli kolekcja Ika firmy Technolux

  Chociaż niełatwo nadążyć za zmieniającymi się stale trendami, jedno jest pewne, to co naturalne jest zawsze w modzie. I nie mowa tutaj bynajmniej o kanonach piękna, a o wykorzystaniu materiałów Eko do aranżacji mieszkania. Lampy z kolekcji Ika, nawiązujące do surowego i naturalnego stylu skandynawskiego, to sposób na urządzenie kameralnej enklawy, która stanowić będzie ucieczkę od zgiełku dużego miasta.

  Historia stylu skandynawskiego wiąże się przede wszystkim z brakiem wystarczającej ilości słońca docierającej do domów mieszkańców Półwyspu. Wychodząc naprzeciw tym niedogodnościom, prekursorzy trendu skandynawskiego, wprowadzili do wnętrza maksymalnie dużo bieli i jasnych odcieni naturalnego drewna, uzupełniając w ten sposób niedobór naturalnego światła. Bardzo szybko, takie rozwiązanie zjednało sobie wielu miłośników. Aranżacje mieszkań naszych północnych kolegów można ponadto określić jako funkcjonalny minimalizm, co łatwo osiągnąć dzięki ażurowym meblom, prostym dodatkom i przede wszystkim odpowiedniemu oświetleniu. Najnowsza kolekcja lamp Ika firmy Technolux to propozycja na przełamanie chłodnej stylistyki, surowo urządzonego wnętrza. Zainspirowana darami natury, bez wątpienia wprowadzi odrobinę ciepła i harmonii.

  Naturalne piękno

  Mieszkanie w dużym mieście często kojarzy się z hałasem dochodzącym zza okna i brakiem wystarczającej przestrzeni. W podniesieniu komfortu wielkomiejskiego życia pomoże z pewnością odpowiedni wystrój pomieszczeń. Naturalność stylu skandynawskiego jest skierowana do osób, które poszukując chwili relaksu w domowym zaciszu, marzą o urządzeniu pokojów w klimacie rodem z górskiej chatki, czy przybrzeżnego domku letniskowego. Cechy charakterystyczne takiej aranżacji to przede wszystkim naturalna prostota drewna i jasność bieli. Tak też w skrócie opisać można najnowszą serię lamp Ika firmy Technolux. W skład kolekcji wchodzą 2 kinkiety, 1 lampa biurkowa, 4 zwisy oraz 1 lampa podłogowa. Wszystkie oprawy oświetleniowe, utrzymane w skandynawskiej stylistyce, czerpią piękno z materiałów ekologicznych. Kokonowe kształty podkreślone zostały wyrazistą strukturą drewna, a białe żarówki, rozjaśnione blaskiem światła, z pewnością odświeżą i rozświetlą każde pomieszczenie. Abażury lamp wykonano z wysokiej klasy płyt MDF, powstałych w wyniku sprasowania włókien drzewnych. Takie rozwiązanie sprawia, iż obudowa kloszy jest perfekcyjnie gładka, a ich kolor oddaje w pełni surową barwę klonu.

  Jeden styl, wiele możliwości

  Najnowsza kolekcja Ika firmy Technolux stanowi oprócz minimalistycznej prostoty, bogactwo możliwości aranżacyjnych. Kinkiety Ika, które różnią się kształtem oraz wielkością, przeznaczone są do zamontowania na ścianie, tworząc niezwykle efektowne aranżacje świetlne. Kinkiet A zainspirowany został krągłością kuli, a jego wysokość to 25 cm. Kinkiet B natomiast, o bardziej podłużnej, owalnej formie, mierzy nieco więcej – 32 cm. Lampa biurkowa to z kolei propozycja dla rozświetlenia miejsca pracy czy nauki. Kula, o średnicy 28 cm, z pewnością przyda się przy zagospodarowaniu przestrzeni biurka. W skład linii Ika wchodzą również 4 charakterystyczne zwisy, które urozmaicą wysokie i przestronne wnętrza. Zwis A i B to podłużne owale, o oryginalnych wypukłościach i średnicy odpowiednio 23cm i 20 cm. Kształt zwisu C ( 95 cm x 28 cm) i D (105 cm x 54 cm) nawiązuje z kolei do kuli. Propozycją firmy Technolux jest również stojąca lampa podłogowa Ika, której subtelny kształt klosza podkreślono smukłą nóżką i krągłą podstawką. Ika II podłogowa idealnie wkomponuje się w róg dużego salonu, stanowiąc estetyczny i funkcjonalny element dekoracyjny.

  Naturalne drewno połączone z jasnością bieli to charakterystyczne cechy stylu skandynawskiego, w którym utrzymane są lampy z kolekcji Ika firmy Technolux. Nowe oprawy oświetleniowe przypadną do gustu zwolennikom ekologicznym trendów w aranżacji wnętrz.

  Kolekcja Ika firmy Technolux:

  Ika I kinkiet A:
  Wysokość: 25 cm
  Szerokość: 17 cm
  Sugerowana cena detaliczna: 98.71 zł

  Ika I kinkiet B:
  Wysokość: 32 cm
  Szerokość: 16 cm
  Sugerowana cena detaliczna: 108,86 zł

  Ika I biurkowa:
  Wysokość: 31 cm
  Szerokość: 28 cm
  Sugerowana cena detaliczna: 133,76 zł

  Ika I zwis A:
  Wysokość: 95 cm
  Szerokość: 23 cm
  Sugerowana cena detaliczna: 133,76 zł

  Ika I zwis B:
  Wysokość: 95 cm
  Szerokość: 20 cm
  Sugerowana cena detaliczna: 129,15 zł

  Ika I zwis C:
  Wysokość: 95 cm
  Szerokość: 28 cm
  Sugerowana cena detaliczna: 119,93 zł

  Ika I zwis D:
  Wysokość: 105 cm
  Szerokość: 54 cm
  Sugerowana cena detaliczna: 155,90 zł

  Ika II podłogowa:
  Wysokość: 160 cm
  Szerokość: 44 cm
  Sugerowana cena detaliczna: 593,17 zł

  Firma Technolux Sp.j. jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 10 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Kazachstanu, Kirgizji, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy i na Węgry.
  TECHNOLUX Sp.j.
  ul. Koksowa 2B
  42-200 Częstochowa
  Tel +48 343449110
  [email protected]
  www.technolux.pl

  ika_aranz_technolux.JPG (248 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj