Platforma B2B Online uruchomiła sprzedaż w modelu dropship

  Rozwój nowo powstałej platformy nabiera tempa. Ofert od dostawców hurtowych przybywa z każdym dniem. Obecnie na portalu przeważają hurtownie z różnych branż m.in.: komputery, artykuły biurowe oraz wyposażenie biur, artykuły dziecięce, książki, odzież, RTV/AGD. Rośnie także liczba odbiorców – resellerów, sklepów tradycyjnych i e-sklepów. Rejestracja odbiorcy jest warunkiem dostępu do ofert i narzędzi wspomagających wybór najbardziej korzystnych. Dla e-sklepów szczególnie istotna jest możliwość skorzystania z dostaw w modelu dropship.

  Tysiące ofert w jednym miejscu
  Portal Planet B2B jest idealnym miejscem – zarówno dla resellera, jak i e-sklepu – do szybkiego znalezienia nieznanego wcześniej dostawcy (hurtownika,) oraz najkorzystniejszej oferty pod względem ceny czy dostępności. Narzędzia na portalu pozwalają na szybkie przeszukiwanie produktów, zapoznanie się z opublikowanymi informacjami o produkcie (podstawowe parametry, opis produktu, zdjęcie, dostępność, czas realizacji zamówienia) oraz na składanie zapytań i zamówień do wielu dostawców. Odbiorca hurtowy po wysłaniu zapytania otrzymuje od hurtownika pełną ofertę uwzględniającą indywidualne ceny oraz przyznany rabat (jeśli takowy odbiorca już posiada).

  Dropship – szybkość dostawy, większy zysk
  Istotna jest możliwość skorzystania z dostaw zamówionych towarów w modelu dropship. Co to oznacza? Towar od hurtownika dostarczany jest bezpośrednio do końcowego klienta z pominięciem magazynów realizującego sprzedaż e-sklepu. Przyspiesza to dostawy i zmniejsza koszty logistyki – jedna przesyłka (hurtownia – klient) zamiast dwóch (hurtownia – sklep – klient). Co ważniejsze, sklep nie musi mieć własnych magazynów – jego wirtualnym magazynem jest magazyn hurtowni – to realne duże oszczędności. Dropship pozwala także zmniejszyć kapitał obrotowy sklepu – towar w hurtowni zamawiany jest po złożeniu zamówienia przez nabywcę końcowego, sklep nie kupuje nic na zapas, co dodatkowo zmniejsza ryzyko niesprzedania przez sklep kupionego towaru.

  Korzyści dla kupującego na Planet B2B
  Kupujący zyskują dostęp do wielu dostawców w jednym miejscu. Mogą wybierać spośród ofert zarówno dużych hurtowni, jak i średnich i małych dostawców hurtowych. Dzięki możliwości dostawy towaru w modelu dropship odbiorcy hurtowi mogą dokonywać zakupów nawet niewielkiej ilości produktów. Dzięki Planet B2B mogą szybko odnaleźć potrzebne produkty i dokonać wyboru. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu, gdyż nie wymaga przeglądania stron każdego dostawcy oddzielnie.

  Kupujący czyli resseller, tradycyjny sklep czy e-sklep, uczestnicząc w handlu na platformie Planet B2B uzyskuje:
  • dostęp do katalogów produktów, cenników i ofert wielu producentów w jednym miejscu,
  • automatyczną aktualizację cennika i dostępności poszczególnych pozycji z ofert wielu dostawców,
  • moduł tworzenia własnych ofert na podstawie dostępności i cen u dostawców,
  • moduł obsługi zamówień od klientów i składania ich u dostawców,
  • dropship – dostawca wysyła produkty wprost do wskazanego odbiorcy końcowego. Pozwala to na redukcję kosztów i oszczędności logistyczne. Co więcej, sklep może sprzedać klientowi nie tylko ten konkretny produkt, jaki jest w sklepie, ale każdy wskazany przez kupującego, który jest dostępny,
  • indywidualne warunki handlowe oraz ceny wynegocjowane z każdą hurtownią oddzielnie. Dzięki działającemu na platformie mechanizmowi „autoryzacji odbiorców” dostawca może zdecydować, czy jego oferta będzie dostępna dla wszystkich zarejestrowanych odbiorców, czy tylko dla wybranych/autoryzowanych.
  • kupujący na Planet B2B nie jest anonimowy, dlatego może mieć dostęp do ofert przeznaczonych tylko dla niego.

  Zalety działania w chmurze
  Funkcjonowanie platformy Planet B2B zapewnia autorski system sprzedaży hurtowej – STAR B2B. Oprogramowanie STAR B2B to usługa w chmurze, co w praktyce oznacza, że ze wszystkich funkcjonalności korzysta się poprzez przeglądarkę internetową, z dowolnego miejsca np. za pomocą urządzeń mobilnych takich jak tablety czy smartfony, a mobilność w branży handlowej ma duże znaczenie. Niepotrzebna jest więc rozbudowa zasobów informatycznych – zakup serwerów, komputerów czy zatrudnianie serwisu IT czuwającego nad aktualnością oprogramowania i prawidłowością działania systemów. Za wszystko to odpowiada zespół B2B Online – dostawcy oprogramowania STAR B2B, twórcy platformy Planet B2B.

  Koszty związane z korzystania z platformy
  Korzystanie z podstawowych funkcji platformy jest dla kupujących bezpłatne – wymaga jedynie rejestracji. Nie ma żadnej prowizji od zawieranych transakcji.
  Rejestracja na portalu możliwa jest po wypełnieniu formularza na stronie: www.b2bonline.pl

  Informacje o firmie

  B2B Online sp. z o.o. jest dostawcą profesjonalnej platformy do sprzedaży i zakupów hurtowych opartej na technologii cloud computing, czyli gotowych aplikacji „w chmurze” oraz oprogramowania jako usługi – SaaS (software as a service). Rozwiązania b2b udostępniane są zarówno w formie prywatnej – system STAR B2B do sprzedaży hurtowej, jak i publicznej – portal zakupów hurtowych PLANET B2B.
  Projekt platformy B2B Online jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

  Obsługa PR i prasowa

  INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A,
  03-822 Warszawa
  Małgorzata Błachnio, mobile: (+48) 509 047 721,
  e-mail: [email protected]

  b2bonline-logo.jpg (163 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj