Bariera dla wiatru i deszczu, czyli o znaczeniu prawidłowego uszczelnienia okien

  Wymiana okien w domu czy mieszkaniu to najczęściej dość kosztowna inwestycja. Dodatkowo, dochodzi jeszcze bałagan związany z ich instalacją. Dlatego też chyba każdy z nas decydując się na ten krok chciałby, by nowe okna na długie lata zapewniły nam w domu komfort i ciepło. Jednak by tak się stało, ważne są nie tylko parametry samych okien ale również prawidłowe ich uszczelnienie.

  „Podczas wyboru nowych okien do naszego domu bądź mieszkania, dla wielu z nas bardzo istotnym czynnikiem są ich właściwości izolacyjne, które mają zagwarantować nam ciepło w domowym zaciszu. Jednak warto pamiętać o tym, że nawet najlepsze okna nie uchronią nas przed utratą energii w przypadku nieprawidłowego ich uszczelnienia. Błędy popełnione już na etapie montażu mogą bowiem prowadzić do stworzenia miejsc, przez które ciepło, zamiast służyć domownikom będzie swobodnie ulatywało na zewnątrz, nie tylko obniżając nasz komfort życia, ale również odbijając się negatywnie na rachunkach za ogrzewanie. Wysokiej jakości pianki poliuretanowe, używane do montażu oraz uszczelniania okien, takie jak na przykład Maxi Gunfoam 6006, posiadają jednolitą, zamkniętą strukturę komórek, dzięki czemu posiadają bardzo niski współczynnik przenikalności cieplnej, skutecznie chroniąc nas przed wpływem aury. Dodatkowo, piana Maxi Gunfoam 6006 charakteryzuje się bardzo dobrym stopniem rozprężania, mogącym dochodzić aż do 80%. Pozwala to na dokładne wypełnienie wszelkich szczelin czy nierówności jakie mogą wystąpić w murze, a które mogłyby prowadzić do swobodnej wymiany energii pomiędzy nagrzanym wnętrzem, a otoczeniem. Trzeba pamiętać bowiem o tym, że wykonane podczas montażu uszczelnienie trudno będzie ewentualnie poprawić, dlatego też warto zwrócić uwagę zarówno na pracę ekipy jak i użyte materiały, które mają stać na straży naszego komfortu we własnym domu.” – mówi Tomasz Mazurkiewicz, specjalista ds. produktu w firmie Den Braven.

  Stojąc przed koniecznością wymiany okien warto pamiętać o słowach eksperta z firmy Den Braven. Brak zapewnienia odpowiedniego uszczelnienia przestrzeni w około montowanych okien nie tylko ochroni nas przed wiejącym wiatrem i wilgocią. Pozwoli nam to również uniknąć problemów i dodatkowych kosztów, jakie mogą wiązać się z koniecznością dokonania poprawek.

  www.denbraven.pl

  Firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Holding Den Braven Sealants jest liderem technologii uszczelnień w Europie, a marka Zwaluw (Jaskółka z j. holenderskiego) jest rozpoznawalna na całym świecie. Terenem działania Den Braven East jest nie tylko Polska, ale i inne kraje Europy Wschodniej i Azji (Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan i Kazachstan). Od 2000 r. dysponuje również oddziałem w Moskwie. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej obejmujący: silikony, piany poliuretanowe, masy uszczelniające, takie jak akryle, kauczuki i butyleny, kleje montażowe, kleje do drewna i paneli, MS – polimery, kity, fugi, szpachlówki, grunty, impregnaty do drewna, plastyfikatory, środki czyszczące, taśmy dekarskie, samorozprężne taśmy uszczelniające, szpachelki, lakiery w sprayu, hydroizolacje, akcesoria do pian poliuretanowych, pistolety ręczne oraz pneumatyczne i akumulatorowe do silikonów, narzędzia. Dzięki uznanej jakości produkty Den Braven znajdują powszechne zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. Den Braven dysponuje magazynami o powierzchni ponad 5000 miejsc paletowych. Produkty firmy dostarczane są w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia

  DB_Uszczelnianie_okien.jpg (32 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj