Wiedeńska Dzielnica Muzeów świętuje. To już 10 lat!

  Wiedeńska Dzielnica Muzeów świętuje.
  To już 10 lat!

  30. czerwca 2011 roku wiedeńska Dzielnica Muzeów (MuseumQuartier) obchodzi swoje 10-te urodziny. Z tej okazji w najbliższy czwartek rozpocznie się festiwal, w czasie którego zaprezentowana zostanie dotychczasowa działalność tutejszych instytucji kultury. Organizatorzy jubileuszu szykują wiele atrakcji, prezentujących zupełnie nową – zorientowaną na multimedialny przekaz – odsłonę tego obszernego areału w centrum Wiednia.

  Na fasadzie Muzeum Leopolda a także na jednej ze ścian sąsiadującego z nim Muzeum Sztuki Współczesnej, będzie można przeżyć niezwykłe widowisko wizualno – muzyczne. Jednym z elementów projekcji będzie „wirtualny teatr“ w wykonaniu niemieckiej grupy Urbanscreen.

  Oficjalne otwarcie uroczystości jubileuszowych nastąpi o godz. 17.30 występem czeskiej grupy Duo DVA, która zaskoczy zgromadzonych dawką mocnej muzyki. Duet ten zaproponuje muzykę folklorystyczną i muzykę pop zaaranżowaną w zupełnie nowy akustyczno-elektroniczny sposób.

  Po dawce mocnej muzyki czeskiej grupy zaprezentuje się polska grupa MILOOPA, która prawdopodobnie nie pozwoli zgromadzonym przed budynkiem muzeum na wyciszenie. MILOOPA to zespół który zajmuje się tworzeniem aranżacji bazujących na połączeniu ze sobą rozmaitych gatunków muzycznych. Grupa wydała obecnie swoją drugą płytę, a jej wokalistką jest Natalia Lubrano.

  Na zakończenie wieczoru wystąpi Miss Platnum, wokalistka rumuńsko-niemieckiego pochodzenia, znana między innymi ze współpracy z Peterem Foxem. Plantum znana ze swoich dotychczasowych backgrounowych muzycznych upodobań zaprezentuje w Wiedniu subtelne połączenie rumuńskiego folkloru z nowoczesnymi brzmieniami.

  urbanscreen.jpg (48 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj