Wojna domowa w łazience

  Wojna domowa w łazience

  Remont łazienki to okazja do wprowadzenia do niej nowych, estetycznych i wygodnych rozwiązań. Często jednak domownicy mają odmienne wizje planowanych zmian, co wywołuje różnorodne rodzinne nieporozumienia.

  Gdy jest czas na remont

  Wbrew pozorom w łazience występuje stosunkowo dużo potencjalnych źródeł domowych konfliktów. Mają one związek z płcią, wiekiem, gustem oraz indywidualnymi przyzwyczajeniami poszczególnych domowników, a dotyczą zarówno wyglądu, jak i zastosowania wyposażenia. Różnice zdań pojawiają się m.in. przy wyborze między wanną, a prysznicem, organizowaniu przestrzeni
  w okolicy umywalki, decyzjach o kolorze kafelków czy nawet ustawieniu mebli łazienkowych. Coraz więcej dostępnych na rynku rodzajów baterii łazienkowych
  i słuchawek prysznicowych może być kolejnym powodem do forsowania własnej wizji wyposażenia. I choć czasem trudno jest osiągnąć kompromis, warto pamiętać, że niektóre z dostępnych rozwiązań mogą znacznie ułatwić życie naszym bliskim, nie wpływając przy tym znacząco na nasze preferencje.

  Dla każdego coś… innego

  – Każda instalacja łazienkowa ma określoną specyfikę, która bezpośrednio wpływa na komfort mycia, lecz także na wygląd i funkcjonalność całego pomieszczenia. – zauważa Sylwia Madyda z firmy Madix, dystrybutora wyposażenia łazienek – Decydując się na nową aranżację, warto więc zwracać uwagę na konsekwencje wprowadzanych zmian. Od wyboru wanny lub kabiny prysznicowej zależeć będzie ilość zajętej przestrzeni, sposób montażu zestawów natryskowych i wreszcie forma codziennej kąpieli. Starszym osobom łatwiej jest korzystać z brodzika prysznicowego lub niższej wersji wanny, a dzieci wolą pluskać się w większej wannie wypełnionej po brzegi wodą. Wielofunkcyjne słuchawki prysznicowe to znakomite rozwiązanie dla miłośników relaksacyjnych zabiegów masujących. Słuchawki proste będą natomiast w sam raz dla zwolenników szybkiego, konkretnego mycia. Najpopularniejszymi bateriami łazienkowymi są mechanizmy z jedną rączką regulującą temperaturę i ciśnienie strumienia. Chcąc mieć większą kontrolę nad jego przepływem, można także zainstalować baterię czasową. Uchroni ona łazienkę i domowy budżet przed skutkami roztargnienia, zwłaszcza najmłodszych członków rodziny.

  Wspólna łazienka

  Estetyka łazienki to kolejny bardzo istotny element, który często stanowi przedmiot dyskusji w trakcie remontu i jeszcze długo po jego zakończeniu. Nie ograniczają się one do kwestii koloru kafelków czy armatury, lecz niejednokrotnie dotyczą całych form aranżacyjnych. W katalogach łazienkowych naprzeciw siebie stają liczne projekty prezentujące m.in.: nowoczesność i styl retro, czerń i biel, przepych i prostotę, naturę i technikę. Różnorodność dostępnych możliwości sprawia, że nie zawsze sami wiemy, która wizja jest nam najbliższa. Dlatego zamiast znajdować kolejne powody do nieporozumień, można wspólnie przeglądać oferty, poszukując w nich rozwiązań, które w pewnym stopniu będą odpowiadały każdemu. – Producenci wyposażenia łazienek starają się możliwie kompleksowo wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, tworząc zestawy, które łączą w sobie jakość, wygodę i estetykę. – mówi Sylwia Madyda. I choć ostateczne decyzje mogą budzić wątpliwości niektórych domowników, dobrze dobrany sprzęt bardzo szybko zweryfikuje ich opinię.

  Madix-zestawB&A.jpg (128 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj