BenQ E24 – monitor z odbiornikiem TV

  24 calowa matryca 8-bit VA, technologia BenQ Senseye, ultra wysoki kontrast 3.000:1, SRS TruSurround HD, Child Lock, Sleep Timer złącza HDMI, USB 2.0

  Czerwiec 2011 – Firma BenQ zaprezentowała najnowszy monitor z kategorii LED TV – E24-5500 z 24 calowym ekranem LED – matryca VA. Model przeznaczony jest na rynek konsumencki dla odbiorców poszukujących drugiego odbiornika TV do domu, mieszkania lub wyposażenia sali konferencyjnej. Dzięki cechom takim jak rozdzielczość Full HD 1080p technologia BenQ Senseye®, tryb 24P Real Cinema oraz wysoki kontrast 3.000:1 (20 milionów DCR), BenQ dostarcza na rynek odbiorniki TV LED dopasowane do potrzeb i oczekiwań odbiorców.

  BenQ E24-5500 wyposażony jest w nowoczesny, wysokiej jakości panel VA LED (produkowany przez AUO, firmę z grupy kapitałowej BenQ) zapewniający nie tylko szerokie kąty widzenia ale przede wszystkimi bardzo wysoką wierność odwzorowania kolorów z efektem głębokiej czerni, w której rozróżnić można szczegóły. Szerokie kąty widzenia obrazu, które są cechą charakterystyczną matryc VA, w połączeniu z dużym zakresem regulacji ustawienia matrycy w pionie (w zakresie kątów -6º/+17º) pozwala na komfortowe oglądanie obrazu przy dowolnym ustawieniu odbiornika TV.

  Matryca zastosowana w BenQ E24-5500 wysoką jakość barw pozwala uzyskać dzięki 8-bitowej głębi kolorów składowych. Cechą 8-bitowych matryc jest otrzymanie naturalnych elementów z palety 16,7 miliona barw o odcieni generowanych w trybie 24 bitowym – 3×8 bitów. Dodatkowo E24-5500, wspiera standard full HD 1080p w rezultacie zapewnia perfekcyjny i nie skompresowany obraz w 100% dopasowany do rozdzielczości obrazu (dot-to-dot) co do pojedynczego piksela.

  Tryb 24p True Cinema w połączeniu z gniazdem HDMI, pozwala na dodanie dodatkowych ramek dla wyeliminowania nienaturalnych artefaktów z obrazu – dzięki temu oryginalny obraz video dostosowywany jest do częstotliwości odświeżania 60Hz oraz proporcji 3:2 w sposób nie pogarszający jego jakości. Tryb 24P Real Cinema oraz technologia BenQ Senseye® Human Vision dostarczają użytkownikom wysokiej jakości obraz w filmach i innych dynamicznych scenach.

  Co więcej, wbudowany system dźwięku przestrzennego SRS TruSurround HD, zapewnia wysokiej jakości krystalicznie czysty dźwięk z głębokimi tonami niskimi przez wbudowane do głośniki. Wbudowany port USB pozwala na podłączenie zewnętrzny urządzeń np. pendrive do wyświetlania filmów, muzyki czy zdjęć bezpośrednio na ekranie E24.

  BenQ E24-5500 posiada zestaw użytecznych funkcji, które ułatwiają korzystanie z niego w różnych zastosowaniach. Sleep Timer – pozwala ustawić czas automatycznego wyłączenia odbiornika. Child Look – to zabezpieczenie przed dostępem do odbiorników przez dzieci. Funkcja pozwala na ustawienie czasu oraz daty, kiedy możliwe jest korzystanie z urządzeń oraz blokadę kanałów, które z powodu treści nie powinny być oglądane przez dzieci.

  Projektanci BenQ oprócz wysokich parametrów użytkowych, postawili także na wygląd, nadając najnowszemu modelowi elegancki i nowoczesny styl dopasowany do obecnych trendów w zakresie estetyki i ergonomii wykonania.

  Monitory LED TV dostępne są w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 1.129 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy door-to-door.

  Specyfikacja E24
  Screen Size 24″ Wide
  Resolution (max.) 1920 x 1080
  Brightness 250nits
  Contrast Ratio 3000:1 DCR:20,000,000:1
  Color depth / colors 8 bit
  Viewing Angle (L/R;U/D) (CR>=10) 178 / 178
  Tuner System Analog TV: PAL / SECAM
  Digital TV: DVB-T/C
  Senseye® Human Vision Technology Noise reduction / Flesh tone / ACE / Dynamic backlight
  Dynamic Contrast Ratio / ACE / Dynamic Backlight ACE / Dynamic Backlight
  Aspect Ratio Adjustment Normal (4:3), Zoom 1, Zoom 2 (2.35:1), Wide
  (16:9), Panorama
  Audio Mode Standard, Music, Cinema, Speech, User
  Speaker output 5W x 2, SRS Trusurround HD
  USB Multimedia JPEG / MP3 / MPEG1/2 / MPEG4 / H.264
  Terminals RF Tuner / HDMI 2x / Composite / Component / SVideo / Scart / D-sub / CI / USB / PC Audio in / SPDIF out / Headphone jack
  Features MPEG Noise Reduction
  24P True Cinema
  Steady Sound
  Time Shift
  Clock
  Sleep Timer
  Child Lock (Parental)
  Teletext: 1000 pages
  HDMI CEC (E-Link)
  MHEG-5
  Tilt -6~17
  Power Input 100 ~ 240 Vac
  Power Consumption < 60W
  Standby Mode < 0.5W
  Dimensions (HxWxD) Dimension with Stand (W x H x D mm) 587.3 x 424.7 x 184.9mm
  Dimension w/o Stand (W x H x D mm) 587.3 x 369.9 x 45.8mm
  Weight Weight (with stand, Kg): 5.1kg
  VESA Wall Mounting (mm) 100 x 100mm

  Korporacja BenQ www.BenQ.com
  Korporacja BenQ jest wiodącym światowym projektantem i producentem cyfrowych urządzeń dla domu i biura: projektorów multimedialnych, monitorów LCD, laptopów PC, netbooków, komputerów typu All-in-one PC, wyświetlaczy LCD, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych, komputerów przenośnych, urządzeń pamięci masowej, urządzeń eBook, telefonów komórkowych, nośników oraz klawiatur i myszy komputerowych.
  Zgodnie z motto “Bringing Enjoyment and Quality to Life” BenQ łączy w swoich produktach bardzo wysoki poziom i technologiczne zaawansowanie z łatwością i przyjemnością obsługi, zarówno w pracy jak i w rozrywce.

  O grupie BenQ
  Grupę BenQ tworzą firmy, które działają na rynku niezależnie od siebie, jednocześnie ścisłe ze sobą współpracując i wykorzystując wspólne zasoby i doświadczenie. W skład Grupy BenQ wchodzą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (trzeci na świecie producent wielkoformatowych matryc TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp., and Wellypower Corp.

  BenQ w Polsce: www.BenQ.pl

  BenQ oferuje na polskim rynku tylko wybrane grupy produktowe: projektory multimedialne, monitory LCD, aparaty cyfrowe, netbooki, myszki i nośniki (CD, DVD, blu-ray).
  Według niezależnych rankingów analityków rynku, od 2006 roku BenQ zajmuje w Polsce pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych projektorów multimedialnych i 3 lub 4 (różnie w kolejnych kwartałach roku) pod względem sprzedaży monitorów LCD.

  Kontakt do przedstawiciela BenQ w Polsce www.BenQ.pl :

  Krzysztof Bulanda, tel: + 48 602 831 932
  email: [email protected]

  Obsługa Prasowa i PR:
  Zbigniew Blewoński, mailto:[email protected]
  komórka: (+48) 501-772-619
  tel. (0-22) 698-70-78
  INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341 lok. 281A, 03-822 Warszawa
  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

  BenQ_e24_1.jpg (69 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj