Wystartował Portal B2B Online – internetowa platforma do zakupów hurtowych dla firm

  Portal Planet B2B zakończył etap rozruchu i testowania. Już dziś użytkownicy mogą logować się do portalu, by zapoznać się z jego strukturą, funkcjonalnościami oraz pierwszymi ofertami dostawców hurtowych. Dostawcy, którzy już dziś oferują swoje produkty na Planet B2B nie wymagają od odbiorców hurtowych podpisywania umów – produkty są gotowe do wysyłki w każdej chwili w modelu dropship.

  Pierwsi dostawcy Planet B2B
  Obecny katalog Planet B2B zawiera produkty z takich branż jak: elektronika, sprzęt IT, artykuły biurowe, sprzęt RTV/AGD, odzież, artykuły dziecięce, książki. Kolejni dostawcy są w trakcie dodawania swoich ofert na portal Planet B2B.

  Dodaj swoją ofertę – nic nie ryzykujesz
  By sprawdzić atrakcyjność platformy oraz swojej oferty – dostawca hurtowy, całkowicie BEZPŁATNIE może wystawić do 1 tys. swoich produktów i przez 3 miesiące weryfikować skuteczność portalu Planet B2B czy przydatność swoich produktów. Od dokonanych transakcji nie są i nie będą pobierane żadne prowizje.

  Korzyści z obecności na Planet B2B
  Dostawcy – producenci, importerzy, hurtownicy – zyskują nowych klientów oraz pełną automatyzację realizacji zamówień, możliwość szybkiej reakcji na zapotrzebowanie klientów oraz proste i skuteczne narzędzia do ich obsługi. Wszyscy zyskują wygodę i bezpieczeństwo sprzedaży.

  Dostawca hurtowy wraz z aplikacją Star B2B, na której działa portal, otrzymuje moduły pozwalające na:
   stworzenie katalogu produktów i pełnych opisów,
   wgranie listy produktów i ich opisów od swoich dostawców,
   zarządzanie bazą klientów,
   przygotowanie indywidualnych ofert dla klientów,
   przyjmowanie zamówień i ich realizacji,
   dostarczenie klientom e-faktury,
   integrację z programem magazynowo – księgowym lub systemem ERP.

  Kupujący natomiast zyskują dostęp do wielu dostawców w jednym miejscu. Mogą szybko odnaleźć potrzebne produkty i dokonać wyboru. Pomaga to zaoszczędzić sporo czasu, gdyż nie wymaga przeglądania stron każdego dostawcy oddzielnie.

  Kupujący czyli reseller, sklep czy e-sklep, uczestnicząc w platformie B2B online uzyskuje:
  • dostęp do katalogów produktów, cenników i ofert wielu producentów w jednym miejscu
  • automatyczna aktualizacja cennika i dostępności poszczególnych pozycji z ofert wielu dostawców
  • moduł tworzenia własnych ofert na podstawie dostępności i cen u dostawców
  • moduł obsługi zamówień od klientów i składania ich u dostawców
  • dropship – dostawca wysyła produkty wprost do wskazanego odbiorcy końcowego. Pozwala to na redukcję kosztów i oszczędności logistyczne.

  Zalety działania w chmurze
  B2B Online działa w chmurze, co w praktyce oznacza, że ze wszystkich funkcjonalności korzysta się poprzez przeglądarkę internetową, z dowolnego miejsca np. za pomocą urządzeń mobilnych takich jak tablety czy smartfony, co w branży handlowej ma duże znaczenie. Niepotrzebna jest więc rozbudowa zasobów informatycznych – zakup serwerów, komputerów czy zatrudnianie serwisu IT czuwającego nad aktualnością oprogramowania i prawidłowością działania systemów. Za wszystko to odpowiada zespół B2B online.

  Koszty związane z obecnością na platformie
  Docelowo wystawienie oferty na platformie wiąże się, w przypadku dostawców hurtowych, z niewielkim miesięcznym abonamentem, który uzależniony jest od liczby produktów w katalogu. Za katalog do 1 tys. produktów – 200 zł netto, 400 zł netto do 10 tys. i 600 zł netto do 100 tys. produktów. Odbiorcy nie ponoszą, żadnych kosztów, nie ma też prowizji od sprzedaży.
  W początkowym okresie działania, każdy nowy dostawca może, przez 3 miesiące, zaprezentować swoją ofertę (do 1 tys. pozycji) całkowicie BEZPŁATNIE. Wystarczy tylko zaimportować prosty plik z oferowanymi produktami i ich cenami.

  Informacje o firmie

  B2B Online sp. z o.o. jest dostawcą profesjonalnej platformy do sprzedaży i zakupów hurtowych opartej na technologii cloud computing, czyli gotowych aplikacji „w chmurze” oraz oprogramowania jako usługi – SaaS (software as a service). Rozwiązania b2b udostępniane są zarówno w formie prywatnej – system STAR B2B do sprzedaży hurtowej, jak i publicznej – portal zakupów hurtowych PLANET B2B.

  Projekt platformy B2B Online jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

  Obsługa PR i prasowa

  INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-822 Warszawa

  Małgorzata Błachnio, mobile: (+48) 509 047 721,
  e-mail: [email protected]

  b2bonline-logo.jpg (163 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj