Jak spakować się na urlop i nie zapłacić za nadbagaż?

  Przewodnik „Moja wakacyjna walizka” PerhapsMe.com
  Pomimo rosnącej euforii przed urlopem, w zasadzie każdy staje przed tym samym dylematem: jak spakować wakacyjną walizkę, aby znalazły się w niej wszystkie niezbędniki, a jednocześnie nie zapłacić za nadbagaż? Umiejętność pakowania przydaje się niezależnie od miejsca destynacji, ale nie każdy ją opanował. Niektórzy biorą ze sobą niemal całą garderobę, inni wprost przeciwnie się ograniczają do minimum. Na koniec jedni i drudzy urlopowy budżet skazani są wydać na niekoniecznie wakacyjne przyjemności. Szkoda na to czasu i pieniędzy, nie wspominając o starganych nerwach. Pamiętajmy, że i bez pakowania, urlop w słynnej skali stresu amerykańskich psychiatrów Holmesa i Rahe’a, znajduje się na 41 miejscu listy wydarzeń życiowych najczęściej powodujących napięcie nerwowe – tuż za zmianą nawyków żywieniowych oraz oczko przed świętami Bożego Narodzenia. A wakacje są w końcu przede wszystkim porą relaksu. Jak je w pełni wykorzystać radzi PerhapsMe.com w najnowszym przewodniku „Moja wakacyjna walizka”.
  Pomijając podstawowe dokumenty i kosmetyki, eksperci PerhapsMe.com wytypowali listę najważniejsze rzeczy, które warto ze sobą zabrać na wakacje. Bo też lista to podstawa dobrze skompletowanego bagażu. Kolejna wskazówka „Mojej wakacyjnej walizki” to myślenie zestawami, co ułatwia kompletowanie strojów na różne okazje oraz pozwala ograniczyć wielkość bagażu.
  – Nawet jeśli na co dzień jest się osobą spontaniczną i planowanie kojarzy nam się z nudą i rutyną, do pakowania urlopowej walizki warto podejść metodycznie. Dlatego warto na początek sporządzić w miarę szczegółową listę rzeczy potrzebnych na dany wyjazd, biorąc pod uwagę warunki klimatyczne jakie panują w miejscu urlopowego pobytu. Tworząc listę ubrań warto też wziąć pod uwagę charakter wypoczynku. Inne zestawy potrzebne są jeśli zamierzamy spędzić swe wakacje na sportowo, inne – jeśli planujemy głównie się opalać oraz imprezować. W jednym i drugim przypadku, spisując listę niezbędnych rzeczy starajmy się dobierać je tak, aby będąc już poza domem móc je łatwo zestawiać.– radzi Maja Naskrętska, Dyrektor Kreatywna PerhapsMe.com i stylistka miesięcznika Glamour.
  Sprawdzoną metodą na uniknięcia dodatkowych opłat za bagaż jest też liczenie ile faktycznie rzeczy potrzebujemy zabrać ze sobą. Dobrym sposobem, który pozwoli mieć większą kontrolę nad tym ile i jakie ubrania ostatecznie spakujemy do walizki jest wyjęcie ich z szafy np. na łóżko oraz posortowanie na kupki według kategorii: bluzki, spodnie, sukienki itd. Ta prosta metoda pozwala upewnić się, czy nie zabieramy czegoś za dużo. Dzięki niej można sprawdzić również, czy ubrania pasują do siebie kolorystycznie i czy będzie je łatwo miksować. Jak wiadomo jednak nawet w przypadku urlopów dużo wcześniej zaplanowanych, z powodu codziennego zabiegania, często nie udaje nam się uniknąć pakowania na ostatnią chwilę. Dlatego w „Mojej wakacyjnej walizce” PerhapsMe.com policzył też ile sztuk ubrań i akcesoriów potrzebnych jest na dany wyjazd. Co więcej poszczególne zestawy zostały dopasowane do kilku wybranych miejsc podróży. W końcu co kraj to obyczaj, również w kwestii mody.
  – Jeśli na urlop lecimy do Maroko, zapomnijmy o czerni, szarościach i sztywnych materiałach. Nasza walizka powinna zawierać wszystko to co luźne, zwiewne, wygodne a co najważniejsze: kolorowe i wzorzyste, by idealnie wkomponować się w egzotyczny krajobraz kraju. Jeśli natomiast wakacje planujemy spędzić w Grecji, pamiętajmy, że nic tak pięknie nie wkomponuje się w biel tamtejszej architektury jak odcienie nadmorskiego nieba. I to te kolory powinny przeważać w naszej walizce – mówi Katarzyna Sołtysik, współzałożycielka PerhapsMe.com
  Przezorny zawsze ubezpieczony, zasada dotyczy również przygotowania do urlopu. Niezależnie gdzie udajemy się na wakacje, nawet jeśli są to ciepłe kraje z gwarantowaną wysoką temperaturą, warto spakować do walizki coś na zimniejszą pogodę np. sweter lub kurtkę. PerhapsMe.com radzi też aby zawsze pamiętać o niespodziewanych sytuacjach, które mogą przytrafić się podczas wyjazdu.
  – Ciepła garderoba przyda się gdy wybierzesz się na wycieczkę po tunezyjskiej pustyni. Pomimo upału za dnia, w nocy temperatura bardzo spada o czym zapomina wielu turystów. Sweter lub kurtka przyda się również podczas nocnego nurkowanie w Egipcie. Nawet jeśli zamierzamy spędzić wakacje na sportowo, nie zapominajmy o sukience. Nigdy nie wiadomo, czy nie nadarzy się jakaś okazja, która będzie wymagać bardziej eleganckiego stroju. Podobnie, nawet jeśli jedziemy w góry, weźmy ze sobą kostium. Zapewne w pobliżu znajdzie się jakiś basen, w którym będziemy chcieli zażyć kąpieli – podpowiada Maja Naskrętska.
  Umiejętność kompletowania garderoby na wakacje bez ryzyka opłaty za nadbagaż dotyczy również sztuki odpowiedniego układania rzeczy w walizce. Aby usprawnić ten często żmudny proces warto zestawy ubraniowe dzielić na partie i potem warstwami je pakować. Wbrew pozorom, od składania w kostkę lepiej sprawdza się metoda rolowania ubrań i układania ich obok siebie.
  – Najpierw na dnie walizki układamy najcięższe i najgrubsze rzeczy, np. buty, skórzaną ramoneskę, kosmetyczkę, czy książki. Zwiewne i lżejsze bluzki czy sukienki wkładamy na końcu. Jeśli nie chcemy urlopu rozpoczynać od prania, warto buty i kosmetyki spakować wcześniej w oddzielne, foliowe torebki. Tym sposobem unikniemy nieprzewidzianych zabrudzeń. Rolowanie z kolei uchroni naszą garderobę przed zagnieceniami. Po co trudzić się prasowaniem podczas wakacji – poleca Katarzyna Sołtysik
  Więcej porad i inspiracji w przewodniku „Moja wakacyjna walizka” na http://www.perhapsme.com. Polecamy również cykl urlopowych publikacji na blogu http://blog.perhapsme.com.

  Moja wakacyjna walizka.jpg (413 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj