Fryzjerzy i gwiazdy czyli III Sieradz Open Hair Festival

  22-24 lipca 2011r po raz trzeci odbędzie się najbardziej nietypowy i niezwykle oryginalny festiwal miejski – Sieradz Open Hair Festival. Patronem wydarzenia jest pochodzący z tego miasta słynny Mistrz Antoine Cierplikowski – największy stylista XX w., „król fryzjerów i fryzjer królów” oraz kreator wizerunków największych gwiazd ubiegłego stulecia. Tegoroczna edycja Festivalu odbędzie się pod hasłem przewodnim „Fryzjerzy i gwiazdy” i nawiązywać będzie zarówno do historii wielkich stylizacji gwiazdorskich Mistrza, jaki i zaprezentuje współczesnych geniuszy grzebienia. Fryzjerów i gwiazd nie zabraknie.
  Mistrz Antoine
  Sieradzki Festival od zawsze nierozerwalnie związany jest z postacią Antoine Cierplikowskiego, genialnego fryzjera – artysty i wizjonera który przede wszystkim był jednym z pierwszych stylistów, którzy kreowali fryzury słynnych aktorek, piosenkarek, gwiazd swoich czasów. Wśród klientek Antoine’a znaleźć można najsłynniejsze kobiety ubiegłego wieku – gwiazdy estrady, srebrnego ekranu, ale i wiele koronowanych głów. Antoine nie tylko czesał swoje klientki, ale wręcz je każdorazowo kreował. Zrewolucjonizował fryzury i stroje gwiazd, które z wielką chęcią powierzały mu swój wizerunek. Przy paryskiej Rue Cambone 5 gdzie mieściła się pracownia i słynny pierwszy salon Antoine’a spotkać można było takie gwiazdy jak: Bridget Bardot, Gretę Garbo, Polę Negri, Sarah Bernhardt, Eleonorę Duse, Josephine Baker, Edith Piaf czy jego wielką przyjaciółkę – Coco Chanel.
  Tylko za jego przyjazd do Hollywood wytwórnia Metro Goldwyn Mayer oferowała 5 milionów franków w złocie a gwiazdy srebrnego ekranu oraz sama prezydentowa Eleonora Roosvelt ustawiły się w kolejce do niego. Wywoływał skandale, zmieniał świat i kreował do dziś obowiązujące ikony stylu: słynną i niezmiennie modną „chłopczycę”, rozwiany look a’la Bridet Bardot czy słynne pierścionki Josephine Baker – która jako pierwsza czarnoskóra kobieta pojawią się na okładce magazynu Vouge nie tylko w uczesaniu, ale i w kreacji Mistrza Antoine’a.
  Open Hair Festival
  Sieradz Open Hair Festival powstał w 2009 r., w setną rocznicę narodzin chłopczycy (w 1909 r. Antoine po raz pierwszy ściął na krótko włosy popularnej aktorki francuskiej Evy Lavalliére). Organizowany jest w Sieradzu, rodzinnym mieście Cierplikowskiego, które słynny fryzjer regularnie odwiedzał i gdzie zmarł w 1976 r. W tym roku Festival odbędzie się po raz trzeci i wraca do niezwykłej historii mistrza Antoine’a.
  „Fryzjerzy i gwiazdy” to hasło przewodnie tegorocznej edycji festiwalu, ale także główne wydarzenie artystyczne z udziałem czołowych polskich gwiazd oraz stylistów. Podczas trzech dni Festivalu będzie można wziąć udział w warsztatach artystycznych, obejrzeć pokazy mistrzowskie, posłuchać koncertów, spotkać stylistów z Polski i zagranicy, śledzić przebieg XXVII konkursu fryzjerskiego im. Antoine Cierplikowskiego oraz wziąć udział w biciu najbardziej „wyczesanego” rekordu świata.

  Open Hair Festiwal to jedyna w Polsce impreza w formie zabawy miejskiej na wolnym powietrzu. Gromadzi uznanych fachowców, adeptów sztuki fryzjerskiej i amatorów zainteresowanych stylizacją. Łączy profesjonalne konkursy fryzjerskie z rozrywką dla publiczności. Organizatorem festiwalu jest Urząd Miasta Sieradz
  Trzecia edycja największej w Polsce imprezy plenerowej poświęconej stylizacji fryzur odbędzie się w dniach 22-24 lipca 2011r. w Sieradzu, rodzinnym mieście Antoniego „Antoine’a” Cierplikowskiego. Tegoroczny festiwal pokaże związki Antoine’a ze światem celebrities pierwszej połowy XX wieku. Przypomni, jak chłopiec z Sieradza współtworzył największe kobiece kreacje XX wieku i jak rodził się zawód stylisty.
  .
  Pełny program edycji 2011 dostępny będzie już wkrótce na www.openhair.pl

  logo SOHF.JPG (10 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj