Dogonić rozwiane marzenia

  Matka i córka – obie zagubione, samotne i nieszczęśliwe, rozpaczliwie szukają ucieczki od życia, w którym tkwią. Nie wiedzą, jak odbudować łączące je kiedyś relacje i ponownie się do siebie zbliżyć. „Dogonić rozwiane marzenia” autorstwa Elizabeth Flock pojawi się w księgarniach 15 czerwca. Powieść ukaże się nakładem wydawcy książek Mira.

  Każdy dzień Samanthy Friedman jest taki sam. Kiedyś niezależna i odnosząca sukcesy, dziś jest przede wszystkim pełnoetatową matką trójki dzieci, której życie zostało zredukowane do wypełniania nudnych domowych obowiązków. Spełnione marzenie o macierzyństwie okazało się rozczarowaniem. Co gorsza, niezbyt udane małżeństwo Samanthy staje się kolejnym powodem frustracji. Kobietę dręczy poczucie niespełnienia i beznadziei. Z kolei Cammy, siedemnastoletnia córka Samanthy, przechodzi okres buntu, początkowo manifestujący się jedynie ubiorem. Kłopoty rodzinne nasilają się, gdy podczas jednej z kłótni ojciec informuje Cammy, że została adoptowana. Ta informacja wstrząsa nastolatką, która usiłując znaleźć akceptację otoczenia, zaczyna coraz częściej sięgać po narkotyki, alkohol i przygodny seks. Zrozpaczona Cammy pragnie poznać biologiczną matkę i odnaleźć swoją tożsamość. Nastolatka wszystkie swoje przeżycia opisuje w pamiętniku – poetyckim zapisie bolesnej samotności. Tymczasem Samantha przechodzi fascynację niedawno poznanym mężczyzną. Widzi w tej znajomości szansę na wyrwanie się z marazmu codzienności. Gdy rozważa porzucenie rodziny, następuje dramatyczny zwrot akcji…

  „Dogonić rozwiane marzenia” to poruszająca opowieść o zagubieniu, samotności i poszukiwaniu szczęścia. Poprzez zastosowanie podwójnej narracji, prowadzonej na zmianę przez matkę i córkę, Elizabeth Flock wprowadza czytelnika w dwa różne światy: widziany oczami dojrzałej kobiety i niedojrzałej emocjonalnie nastolatki. Autorka niezwykle sprawnie odnajduje się w roli matki i córki, co nadaje bohaterkom psychologicznej wiarygodności i pozwala czytelnikowi zrozumieć ich rozterki i przeżycia. Powieść Flock zaskakuje trafnością spostrzeżeń na temat takich uniwersalnych problemów, jak kryzys małżeński, kłopoty wychowawcze, nieumiejętność budowania bliskich relacji z ludźmi, rozczarowanie życiem, poczucie wyobcowania czy poszukiwanie tożsamości.

  Elizabeth Flock jest amerykańską autorką bestsellerowych powieści. Wkrótce po otrzymaniu dyplomu rozpoczęła pracę w „Vanity Fair”. Pisała także sprawozdania do magazynów „Time” i „People”. W „Time” wiele jej tekstów umieszczono na pierwszej stronie. Przez pięć lat była reporterem prasowym, następnie rozpoczęła pracę w telewizji jako sprawozdawca dla dwudziestoczterogodzinnej sieci kablowej. Pracowała również dla kanału informacyjnego CNBC oraz była korespondentem telewizji CBS. Zadebiutowała w 2003 roku książką „Krzyk ciszy” („But Inside I’m Screaming”), która została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków i czytelników. W Polsce, gdzie wydano ją w ubiegłym roku, szybko stała się bestsellerem. Dwa lata później ukazała się kolejna powieść Flock „Emma i ja” („Me & Emma”), która przez sześć tygodni figurowała na liście bestsellerów „New York Timesa”. Powieść porównywano nawet do „Zabić drozda” Harper Lee. W Polsce książka ukazała się w 2006 roku.

  Wydawca książek Mira publikuje ok. 50 książek rocznie, zarówno najbardziej poczytnych autorów, których nazwiska są obecne na liście bestsellerów amerykańskiego dziennika „New York Times”, jak i obiecujących debiutantów. Nakładem Miry często ukazują się pozycje wydawane po raz pierwszy w Polsce. Wśród gatunków literackich można znaleźć kierowane do kobiet powieści sensacyjno-kryminalne, obyczajowe, historyczne, romanse, thrillery czy literaturę określaną jako paranormal. W ofercie wydawcy znalazły się m.in. takie bestsellery jak: „Dotyk zła” i „Czarny Piątek” Alex Kavy, „Krzyk ciszy” Elizabeth Flock,
  czy „Przeznaczenie” Nory Roberts. Mira należy do koncernu Harlequin, wydawcy literatury kobiecej. W Polsce Mira jest obecna od 1991 roku.

  Dogonic rozwiane marzenia okladka front.jpg (276 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj