Czy zemsta po latach ma jeszcze słodki smak?

  Tajemnice, skandale i spiski. Namiętność i żądza zemsty. Romanse osadzone w realiach minionych epok. Mira proponuje swoim czytelnikom nową serię wydawniczą – powieści historyczne. Cykl otwiera „Słodycz zemsty” autorstwa Rosemary Rogers. Książka ukazała się w księgarniach 10 czerwca.

  Mira przygotowała dla swoich czytelników nową serię wydawniczą – powieści historyczne. W ramach cyklu ukażą się książki, które wielokrotnie figurowały na listach bestsellerów „New York Timesa”. Czytelnicy już wkrótce będą mogli poznać fascynujący świat bohaterów Rosemary Rogers, Candace Camp, Stelli Cammeron czy Elaine Coffman – cenionych i nagradzanych pisarek, które zdobyły rzesze fanów na całym świecie. Powieści historyczne to literacka podróż przez minione epoki. Znajdziemy w nich urzekające historie miłosne, afery szpiegowskie, mroczne tajemnice, dworskie intrygi i skandale, barwną panoramę postaci, ich obyczaje, konwenanse, a także ponadczasowe ludzkie dylematy. Miłośnicy opowieści z dawnych czasów z pewnością przeżyją niezwykłe chwile, kiedy sięgną po którąś z książek z nowej serii.

  Otwiera ją porywająca powieść Rosemary Rogers „Słodycz zemsty”, której akcja rozgrywa się w Ameryce i w Anglii na początku XIX wieku. Rogers sugestywnie przedstawia realia epoki i tworzy wyraziste, barwne postacie. Misterna intryga, w której ekscytujący romans przeplata się z dążeniem do zemsty i salonowe życie z rewolucyjnymi zamieszkami, bez reszty pochłoną wielbicieli historycznych romansów.

  Główna bohaterka powieści, Celia St. Remy Sinclair, wyrusza w podróż z Ameryki do Anglii, by odnaleźć lorda Northingtona i pomścić hańbę oraz śmierć matki. W Londynie zatrzymuje się u swojej kuzynki, która czuje się w obowiązku wprowadzić młodą kobietę na salony miejscowej elity i znaleźć jej odpowiedniego kandydata na męża. Piękna Amerykanka wzbudza zainteresowanie przystojnego arystokraty, Lorda Coltera Northingtona – syna człowieka, którego Celia pragnie zniszczyć. Dziewczyna postanawia wykorzystać tego zuchwałego mężczyznę, by dotrzeć do swojego wroga. Plan zemsty wydaje się doskonały, ale jego realizacja staje pod znakiem zapytania, gdy Celia wbrew swojej woli zaczyna przeżywać fascynację Colterem. Tymczasem on, coraz bardziej zaintrygowany niedostępną pięknością, dowiaduje się o niepokojących powiązaniach Celii z rewolucjonistami, którzy walczą o wprowadzenie reform społecznych w Anglii. Większy niepokój niż działania Celii budzą w nim jednak diabelskie machinacje ojca, które próbuje pokrzyżować. Czy Celia i Colter odkryją, że łączy ich wspólny cel? Czy ona będzie w stanie spojrzeć na niego inaczej, niż jak na syna znienawidzonego wroga? Czy po tak wielu latach zemsta może mieć słodki smak? I wreszcie, czy w chwili gdy w Anglii wybuchnie rewolucja, Colterowi uda się ochronić Celię przed śmiertelnym niebezpieczeństwem?

  Rosemary Rogers jest autorką popularnych romansowych powieści historycznych. Urodziła się w 1932 roku na Sri Lance, gdzie dorastała, studiowała, a także rozpoczęła pracę jako reporterka. Zadebiutowała w 1974 roku powieścią „Słodka dzika miłość” („Sweet Savage Love”), która szybko stała się bestsellerem. Rogers uważana jest za jedną z prekursorek nowoczesnego romansu historycznego, zaś młodsi pisarze tego gatunku traktują jej powieści jako jedno z najważniejszych źródeł inspiracji. Książki Rosemary Rogers wyróżnia niezwykła intensywność w przedstawianiu wydarzeń, autorka nie unika opisów śmiałych scen erotycznych czy aktów przemocy. Rogers, nazywana „królową romansu historycznego”, jest autorką kilkudziesięciu książek, które sprzedały się na całym świecie w milionach egzemplarzy.

  Wydawca książek Mira publikuje ok. 50 tytułów rocznie, zarówno najbardziej poczytnych autorów, których nazwiska są obecne na liście bestsellerów amerykańskiego dziennika „New York Times”, jak i obiecujących debiutantów. Nakładem Miry często ukazują się pozycje wydawane po raz pierwszy w Polsce. Wśród gatunków literackich można znaleźć kierowane do kobiet powieści sensacyjno-kryminalne, obyczajowe, historyczne, romanse, thrillery czy literaturę określaną jako paranormal. W ofercie wydawcy znalazły się m.in. takie bestsellery jak: „Dotyk zła” i „Czarny Piątek” Alex Kavy, „Krzyk ciszy” Elizabeth Flock,
  czy „Przeznaczenie” Nory Roberts. Mira należy do koncernu Harlequin, wydawcy literatury kobiecej. W Polsce Mira jest obecna od 1991 roku.

  Slodycz Zemsty_6,5cm.jpg (392 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj