Bądźmy crazy!

  Regał na książki przypominający DNA, krzesła o ludzkich kształtach, wanna przerobiona na kanapę, żyrandol z długopisów, buty wykonane z prawdziwych roślin, lampy z czarnych kapeluszy, łopata jako wieszak…

  Choć trudno sobie to wszystko wyobrazić, okazuje się, że takie przedmioty da się wykonać. Vivays Publishing w swojej najnowszej publikacji „Crazy Design” przedstawia nam wiele takich zwariowanych pomysłów zrealizowanych przez designerów z całego świata.

  Ale design wcale nie musi być tylko crazy. Autorzy pokazują też jak wykorzystać pozornie nieprzydatne do niczego materiały. Zaprezentowane w książce designerskie innowacje mogą zainspirować profesjonalnych projektantów i architektów wnętrz, ale niektóre z nich posłużą i nam do wykonania czegoś niezwykłego z rzeczy, które znajdziemy w swoim domu.

  Meble i przedmioty można nie tylko projektować, tworzyć i udoskonalać, lecz także przerabiać i niszczyć. Okazuje się, że z rzeczy prozaicznej możemy stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Sztuki użytkowej, rzecz jasna.

  Vivays Publishing proponuje nam również zwariowane upominki. W książce zatytułowanej „Crazy Gifts” pokazuje nam zabawne gadżety do kuchni, łazienki oraz nietypowe elementy garderoby. Niektóre z nich możemy wysłać w ramach prezentu (jak np. drewniane pocztówki), inne podarować osobiście (jak zestaw do tworzenia perfum lub pionową planszę do gry w szachy), a jeszcze inne po prostu urozmaicą naszą codzienność i staną się atrakcją dla dzieci. Bo kto bym nie chciał mieć tostera, który na grzankach wypieka śmieszny napis lub buźkę…

  I najważniejsze: choć wszystkie upominki zostały stworzone przez zagranicznych designerów, większość z nich bez problemu kupimy przez internet.

  Obie zwariowane książki są dostępne m.in. w warszawskich księgarniach „Jak wam się podoba” oraz na stronie www.tmc.com.pl.

  Crazy Design - front cover.jpg (281 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj