Klasyczne sukienki komunijne

  Klasyka – z tym słowem kojarzy nam się umiar, prostota i skromny wygląd. Pojęcie „klasyczny” niesie ze sobą o wiele więcej znaczeń, tj. elegancki, ponadczasowy, uniwersalny… Klasyczny, czyli pasujący do wszystkiego, wiecznie modny, dla każdego.

  Strój komunijny dla dziewczynki

  Sukienka komunijna to bardzo ważny zakup w życiu każdej dziewczynki. Przeglądanie galerii zdjęć w poszukiwaniu tej najpiękniejszej, wyprawy do sklepów i zakładów krawieckich, w końcu zakup – tym sposobem kolejna sukienka komunijna ma już swoją właścicielkę.

  Do sukienki dobierane są dodatki komunijne w postaci torebki, obuwia, wianka, rękawiczek… Oczy małej królewny rosną z zachwytu, a portfel rodziców kurczy się.

  Sukienka komunijna a I Komunia Święta

  Czy sukienka komunijna ma duże znaczenie dla sakramentu I Komunii Świętej? Czy ma jakiekolwiek znaczenie? W dniu I Komunii Świętej, dziewczynki, niczym na wybiegu, prezentują swoje okazałe sukienki komunijne. Nikt się temu specjalnie nie dziwi, w końcu każdy chce się pięknie prezentować.

  Dzieci chwalą się ilością falban, ozdób, błyskotek na głowie, etc. Bardzo często zapominają, w jakim celu zjawiły się w kościele i dlaczego mają uroczyście wyglądać. Uroczyście, ale nie wykwintnie. Pierwsza Komunia Święta to sakrament, w czasie którego dziecko spotyka się z Panem Bogiem i wita Go w swoim życiu. Ważne jest to spotkanie, a nie strój.

  Wybór sukienki komunijnej

  Dzień I Komunii Świętej wymaga duchowego uczestnictwa w uroczystej Mszy Świętej, skupienia się na przyjęciu sakramentu. Strój do komunii nie powinien rozpraszać, ani zwracać na siebie nadmiernej uwagi, jednakże może być uroczym i eleganckim uzupełnieniem odświętnego wyglądu.

  Duża odpowiedzialność na sposobie zachowania dziecka spoczywa na rodzicach. Rodzic, wybierając sukienkę komunijną, musi wziąć pod uwagę dobro dziecka i to, co tak naprawdę chce mu przekazać o znaczeniu I Komunii Świętej.

  Klasyczna sukienka komunijna

  Jaka powinna być sukienka komunijna? Dziewczęca z ozdobami, czy skromna i prosta? A może i taka i taka? Klasyczna elegancja połączona ze słodkim wyglądem małej księżniczki. Gdzie znaleźć takie zestawienia?

  Sklep Adoro.pl pracuje nad zadowoleniem każdego klienta i szuka kompromisu pomiędzy pięknym wyglądem dziewczynki, a znaczeniem sakramentu Eucharystii. W sklepie Adoro.pl znajdziesz sukienki komunijne o klasycznych krojach i stylu pełnym wdzięku:

  • Sukienka komunijna Amelia – wykonana z połyskującego materiału przypominającego atłas, z delikatnym kołnierzykiem i ozdobnymi kwiatkami
  • Sukienka komunijna Cecylia – wykonana z miękkiego materiału, przy dekolcie ozdobiona drobnymi kwiatkami
  • Sukienka komunijna Emilia – wykonana z miękkiego materiału, z kwadratowym dekoltem obszytym koronką
  • Sukienka komunijna Julia – wykonana z błyszczącego materiału, z rękawkami z delikatnej siateczki i ze złotymi zdobieniami
  • Sukienka komunijna Kornelia – wykonana z miękkiego materiału, z dłuższymi rękawkami z drobnej siateczki zakończonymi delikatnymi kwiatkami
  • Sukienka komunijna Ofelia – wykonana z połyskującego materiału, z rękawkami ozdobionymi haftowanym wzorem
  • Sukienka komunijna Rozalia – wykonana z błyszczącego materiału, z przezroczystymi rękawkami zakończonymi białą lamówką z drobnymi kwiatkami

  www.adoro.pl

  adoro_sukienki_komunijne_klasyczne_322x251_temat_tygodnia.jpg (24 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj