Święto jazzu w Wiedniu

  Festiwal Jazz Fest Wien 2011

  Liza Minnelli, Thomas Quasthoff, Cyndi Lauper i wiele innych gwiazd muzyki zaprezentuje jazz w najlepszym wydaniu na ok. 60 koncertach. Wiedeń będzie od jutra, 15. czerwca przez ponad miesiąc ważnym miejscem na mapie festiwali jazzowych.

  Światowe hity, te znane i te nowe, zabrzmią w dwunastu najpiękniejszych miejscach koncertowych Wiednia, od Opery Narodowej po plac przed wiedeńskim Ratuszem.
  15. czerwca uroczyście rozpocznie festiwal piosenkarka Marianne Faithfull. 23 czerwca „bosonoga diva”, jak nazywana jest Cesaria Evora, zaśpiewa ballady z duszą rodem z Wysp Zielonego Przylądka w sali wiedeńskiego Konzerthaus.

  Operę obecnością zaszczycą światowe gwiazdy muzyki: Al Di Meola i Earl Klugh wydobędą ze swoich gitar subtelne dźwięki, dawna gwiazda New Wave Cyndi Lauper zaprezentuje program bluesa, a słynna amerykańska artystka Liza Minnelli zapowiedziała swój wielki powrót właśnie w Wiedniu. Na pewno nie zawiodą też Bryan Ferry, Madleine Peyroux, trębacz Till Brönner jak równeż Omara Portuondo i Chucho Valdes. Thomas Quasthoff – bas-baryton – zaprezentuje się w klasycznym repertuarze jazzowym.

  Na fanów jazzu i wszystkich zainteresowanych czeka jeszcze wiele innych koncertów w klubach jazzowych lub pod gołym niebem. Festiwal zakończy się 17. lipca 2011 r.

  Festiwal Jazz Fest Wien 2011
  15.06.-17.07.2011

  Logo mail JFW 2011.jpg (13 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj