Porterty Dürera w wiedeńskim Muzeum Historii Sztuki

  Najnowsza wystawa w wiedeńskim Muzeum Historii Sztuki poświęcona jest wybitnym dziełom Dürera, Cranacha i Holbeina. Ekspozycja prezentuje portrety pędzla niemieckich malarzy pochodzące z około 1500 r.

  Około 130 eksponatów – głównie obrazów, ale również popiersi, monet i medalionów, poświęconych jest niemieckiej sztuce portretowej. W centrum wystawy w Muzeum Historii Sztuki znajdują się oczywiście dzieła Albrechta Dürera, Lucasa Cranacha Starszego i Hansa Holbeina Młodszego. Są to trzej najważniejsi przedstawiciele tego gatunku, którzy często stali w cieniu holenderskich mistrzów. Obrazy niemieckich artystów odznaczają się szczególnie autentycznym przedstawianiem osób portretowanych.

  Prezentowane w Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu obrazy dają wgląd w życie społeczeństwa w epoce późnego średniowiecza i wczesnych czasów nowożytnych. Zwiedzającym zaprezentowane zostały również inne genialne portrety z początku renesansu. Większość eksponatów pochodzi z kolekcji własnej muzeum. Wystawę uzupełniają wysoko cenione dzieła, wypożyczone z niemieckich i międzynarodowych zbiorów malarstwa.

  „Dürer. Cranach. Holbein.
  Niemiecka sztuka portretu około roku 1500“

  31.05.-04.09.2011
  Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu
  Maria-Theresien-Platz
  1010 Wiedeń

  Fot.Erzherzog Rudolf IV., genannt der Stifter
  © Dommuseum, Wien

  F1.jpg (232 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj