Niezwykłe pamiątki na komunię i chrzest

  Prezenty komunijne czy chrzestne zawsze wzbudzają mnóstwo zainteresowania. Nie tylko wśród dzieci, ale również wśród zaproszonych gości.

  Komunijny miesiąc maj obfituje w zakupy komputerów, sprzętu elektronicznego, rowerów, etc. Coraz częściej zdarza się, że goście szukają trwalszych prezentów, takich, które przetrwają próbę czasu i przez długie lata będą przypominać obdarowanym te wyjątkowe chwile.

  Prezenty, ach prezenty

  Pierwsza komunia, chrzest, czy bierzmowanie – z okazji tych sakramentów kupujemy prezenty. Zaproszona rodzina wybiera spośród różnych kategorii, najczęściej skłaniając się ku tym upominkom, które zachowują się na całe życie.

  Zabawki, sprzęt elektroniczny, czy biżuteria to prezenty, które po kilku latach częstego użytkowania psują się lub wychodzą z mody. Na rynku co roku pojawiają się coraz to nowe produkty, które z powodzeniem zastępują stare prezenty komunijne czy chrzestne.

  Pamiątki na dłużej

  Organizując spotkanie rodzinne z okazji przyjęcia sakramentu, zastanawiamy się w jaki sposób sprawić, by nasze dziecko zapamiętało to zdarzenie na dłużej. Pragniemy, aby nosiło w sercu informację, że coś w jego życiu się zmieniło. Jak pobudzić pamięć dziecka, by nie zapomniało i by miało świadomość, że sakrament to dar na całe życie?

  Podaruj wyjątkową pamiątkę o tematyce religijnej wykonaną z czystego srebra, czyli ryngraf.

  Ryngraf (z niem. Ringkragen – blacha napierśna) jest to rodzaj medalionu w kształcie małej tarczy. Pochodzi od części zbroi, którą nosili rycerze pod szyją. W XVI wieku zaprzestano noszenia ryngrafów pod zbroją, zmniejszono ich rozmiar i zaczęto nosić samodzielnie, na łańcuszku. Ryngraf to symbol patriotyzmu i religijności.

  Ryngrafy na komunię i chrzest

  Wyjątkowe pamiątki wykonane ze srebra są dostępne w kolekcji sklepu Adoro.pl. Znajdziesz tu dwa wzory z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z Dzieciątkiem. Wokół wizerunków znajdują się ręcznie wykonane dekoracyjne ornamenty. Ryngrafy zrobione są w całości ze srebra próby 0,925, można je powiesić na łańcuszku. Z tyłu ryngrafu znajdzie się również miejsce na osobisty grawerunek.

  Ryngraf to idealny prezent z okazji przyjęcia sakramentu bądź też piękny pamiątkowy dodatek do prezentu. Dziecko, na co dzień zanurzone w konsumpcyjnej rzeczywistości, otrzyma upominek, który będzie mu służył przez długie lata.

  Wartość sentymentalna, symboliczna i duchowa ryngrafu każdego dnia będzie przypominała prawdziwe znaczenie przyjętego sakramentu.

  www.adoro.pl

  pamiątki.jpg (214 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj