Latem ogród wymaga szczególnej opieki

  Lato to okres, w którym bardzo chętnie spędzamy wolny czas na świeżym powietrzu. Aby chwilę w naszym ogrodzie sprawiały nam przyjemność, powinniśmy zadbać o niego w szczególny sposób. Castorama przygotowała szeroką ofertę kosiarek, systemów nawadniania marki VERVE oraz mebli ogrodowych Blooma, które pozwolą nam stworzyć naszą własną oazę spokoju i należycie ją pielęgnować.

  Aby nasz ogród zawsze był miejscem reprezentacyjnym i jednocześnie komfortowym, musimy najpierw właściwie go urządzić, a następnie stale o niego dbać.

  Na początek meble ogrodowe

  Dopełnieniem każdego ogrodu są meble oraz akcesoria ogrodowe. Dzięki nim możemy w ciekawy sposób zaaranżować przestrzeń i stworzyć w niej idealne miejsce do odpoczynku, spędzania wolnego czasu, wspólnych posiłków lub kącik do wodnych szaleństw dla naszych dzieci.

  W tym roku klienci Castoramy mogą wybierać spośród szerokiego asortymentu mebli ogrodowych Blooma oraz wielu innych akcesoriów, które zostały przyporządkowane do jednego z czterech stylów: ELEGANCJA, KLASYKA, NOWOCZESNOŚĆ i KOLOR. Szczególnie pomocny może okazać się specjalny katalog Castoramy Ogród 2011, gdzie znajdziemy ponad 80 stron aranżacji, które podpowiedzą nam jak w łatwy i ciekawy sposób urządzić swój ogród, taras lub balkon.

  Jak wybrać system nawadniający?

  Podlewanie to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych zieleni. Szczególnie latem każda roślina, by wyglądać zdrowo, powinna mieć zapewniony regularny dostęp do wody. O systemie nawadniającym warto więc pomyśleć już w trakcie projektowania ogrodu. Wybór właściwych akcesoriów uzależniony jest przede wszystkim od kilku czynników, np.: rodzaju gleby, wilgotności oraz nasłonecznienia.

  „Na małych działkach najlepiej sprawdzą się zraszacze statyczne, proste i zarazem trwałe. Można je swobodnie położyć na trawniku lub wbić w ziemię. Do większych powierzchni można użyć zraszaczy wahadłowych. Urządzenia te podleją nasze rośliny równomiernie imitując deszcz, co więcej, jako jedyne nawadniają obszar w kształcie prostokąta. W ogrodach większych niż 250 m2 warto zamontować zraszacze pulsacyjne.” – mówi Robert Świątkowski, Dyrektor Sektora Zakupów Ogród Castorama Polska.

  W ofercie Castoramy na sezon 2011 znajdziemy duży wybór kompletnych systemów nawadniania oraz takich, które można skompletować samemu z produktów marki VERVE. Możemy wybierać spośród zraszaczy statycznych, wahadłowych pulsacyjnych i ręcznych. Dzięki szerokiej gamie produktów oferowanych przez Castoramę do każdego typu zraszacza z łatwością można dopasować węże ogrodowe oraz niezbędne złącza.

  W ofercie Castoramy znajduje się też wiele akcesoriów, które ułatwią nam magazynowanie i transportowanie systemu nawadniającego, takich jak stojaki, wieszaki, wózki i prowadnice. Ciekawym i bardzo praktycznym elementem tego systemu może być też sterownik czasowy zakładany na kran. Dzięki niemu nie musimy pamiętać o podlewaniu ogrodu, gdyż urządzenie to samo w odpowiednim momencie włączy i wyłączy nawadnianie.

  Koszenie trawnika – czy faktycznie jest takie proste?

  Koszenie trawy to kolejny ważny zabieg pielęgnacyjny ogrodu, który trzeba wykonywać regularnie. Również w tym przypadku niezwykle ważne jest odpowiednie dopasowanie sprzętu, dlatego też wybierając kosiarkę powinniśmy wziąć pod uwagę następujące czynniki: powierzchnia trawnika, jego ukształtowanie, częstotliwość i sposób koszenia oraz dostępność źródła zasilania.

  Ze względu na sposób operowania kosiarką wyróżniamy urządzenia ręczne, pchane i samobieżne, natomiast w zależności od źródła zasilania kosiarki dzielimy na: ręczne, elektryczne, spalinowe i akumulatorowe.

  „Posiadaczom małych i średnich ogrodów przydomowych, które są wyposażone w źródło prądu polecamy kosiarki elektryczne, stosunkowo niedrogie, a przede wszystkim proste w obsłudze i utrzymaniu. W przypadku dużych trawników lepiej sprawdzą się kosiarki spalinowe, które są wprawdzie droższe, lecz nie wymagają dostępu do źródła prądu. Dzięki większej mocy, urządzenia te są w stanie kosić szeroki pas (ponad 50 cm) nawet mokrej i wysokiej trawy. Wymagają one jednak regularnego serwisowania. W przypadku małych powierzchni, gdzie nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego, do koszenia trawy można stosować kosiarki ręczne, napędzane siłą ludzkich mięśni lub kosiarki akumulatorowe.” – mówi Robert Świątkowski, Dyrektor Sektora Zakupów Ogród Castorama Polska.

  W tegorocznej ofercie Castoramy możemy wybierać spośród szerokiej gamy kosiarek elektrycznych o mocy silnika od 1000 do 1800 W, jak też urządzeń spalinowych o pojemności silnika od 139 do 200 cm3. W trudno dostępnych miejscach dobrze sprawdzą się podkaszarki i kosy zarówno elektryczne, jak i spalinowe. Dla posiadaczy naprawdę dużych trawników, ciekawą ofertą Castoramy będą tzw. traktorki, czyli kosiarki samojezdne w wersjach z silnikiem od 12,5 do 20 KM.

  Pełna oferta produktów dostępna jest w katalogu ogród 2011 lub na stronie internetowej www.castorama.pl

  ***
  Firma Castorama Polska Sp. z o.o. istnieje na rynku polskim od 1994 roku. Obecnie posiada 60 sklepów(w tym 54 sklepy Castorama i 6 sklepów Brico Depot) na terenie całego kraju, o łącznej powierzchni handlowej 450 tys. m2 i zatrudnia około 10 tys. pracowników. Sklepy Castorama zajmują pierwsze miejsce w kategorii DIY („do it yourself”) w Polsce. Klienci doceniają nasze starania i po raz kolejny nagrodzili nas Godłem „ Jakości obsługi”.
  www.castorama.pl

  Więcej informacji udziela:
  Paweł Tabaka
  Made in PR
  e-mail: [email protected]
  Tel. (+48) 603 185 005
  Tel/fax.(+48 22) 646 00 10

  basen.JPG (471 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj