Halo… tu kabina prysznicowa

  Decyzja o montażu kabiny prysznicowej w łazience nie ogranicza się wyłącznie do wyboru rozmiaru i kształtu brodzika. Niezwykle ważny jest przemyślany zakup wszystkich urządzeń, które decydują o jakości późniejszych zabiegów kąpielowych.

  Słuchawka niejedno ma imię

  Nieodłącznym elementem wyposażenia kabiny prysznicowej jest oczywiście słuchawka. Ma ona bezpośredni wpływ na nasze doznania w trakcie kąpieli. Dlatego dostępnych jest tak wiele rodzajów, które różnią się między sobą kształtem, rozmiarem, kolorem czy ilością funkcji. Generalnie można je podzielić na proste oraz wielofunkcyjne. Proste słuchawki prysznicowe są standardowymi urządzeniami, zapewniającymi odpowiedni strumień wody. Pasują do większości baterii łazienkowych, mają klasyczny, owalny kształt i są dość tanie. Bardziej wymagający miłośnicy prysznica coraz częściej wybierają natomiast modele rozbudowane o dodatkowe właściwości relaksacyjne. – Nowoczesne słuchawki prysznicowe posiadają nawet 5 funkcji, z których każda nadaje strumieniowi wody określoną formę i możliwości masażu ciała. – podkreśla Sylwia Madyda
  z firmy Madix, dystrybutora markowego wyposażenia łazienek – Modele z dużym obszarem wypływu stanowią przy tym ciekawą alternatywę dla deszczownic, zapewniając orzeźwiający charakter codziennych kąpieli. Wygląd wybranej słuchawki zależy oczywiście od indywidualnych preferencji użytkowników. Coraz popularniejsze są urządzenia podświetlające dodatkowo strumień. Część osób traktuje je jako estetyczny gadżet, natomiast dla niektórych są źródłem nowych, przyjemnych doznań.

  Wąż w łazience

  Bezpośredni wpływ na estetykę kabiny oraz komfort kąpieli ma także rodzaj węża prysznicowego. Stopniowo odchodzą do lamusa tradycyjne modele, które do niedawna królowały w większości łazienek. Kosztują niewiele, jednak ich żywotność nie przekracza na ogół 1,5 roku. Poza tym są dość podatne na zabrudzenia, co nie wpływa korzystnie na funkcjonalność urządzenia służącego do mycia. – Od 2 lat prawdziwym hitem są natomiast podwójnie skręcane, atrakcyjne wizualnie węże metalizowane. – zauważa Sylwia Madyda – Mają gładką, śliską powierzchnię, dzięki czemu nie przywiera do nich bród. Są przy tym bardzo trwałe, co jest niezwykle ważne w przypadku mechanizmu, którego używa się nawet kilka razy dziennie. Dlatego warto też zadbać, by wąż był odpowiednio dopasowany do słuchawki, tworząc z nią jednolitą całość.

  Wszystko w zestawie

  Bardzo często decydujemy się na montaż całego, gotowego zestawu prysznicowego. W jego skład wchodzi oczywiście słuchawka, wąż oraz wszystkie niezbędne elementy mocujące. W zależności od gustu, potrzeb i dostępnej przestrzeni dobiera się bardziej rozbudowane komplety z półkami na przybory toaletowe lub proste mechanizmy, pozbawione jakichkolwiek dodatków. Zwolennicy estetycznej prostoty mogą też wybrać zestaw podtynkowy. Pozwala on schować pod kafelkami wszelkie urządzenia, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu z użytkownikiem. Dzięki temu w kabinie można uzyskać dodatkowe miejsce, pozbawione zbędnych części wyposażenia.

  Atrakcyjny design nowoczesnych zestawów prysznicowych pozwala oczywiście stworzyć gustowną i wygodną aranżację kabiny bez konieczności ingerencji
  w strukturę ściany, która jest niezbędna w przypadku montażu mechanizmów podtynkowych. Najważniejsze, by wybrana opcja w pełni odpowiadała gustom użytkowników. Każdy element wyposażenia kabiny prysznicowej musi łączyć
  w sobie walory wizualne z funkcjonalnością. Tworząc spójną całość powinny przez lata zapewniać nam same przyjemne doznania w trakcie kąpieli.

  Madix-zestaw.JPG (82 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj