Ciepło w każdym stylu

  Stylistyczna różnorodność łazienek staje się coraz większa – podobnie jak naszych domów. Łazienkowa przestrzeń staje się przedłużeniem pozostałych wnętrz i często współgra z nimi swoim wyposażeniem. Jak w tym tej różnorodności stylów odnajdują się grzejniki łazienkowe INSTAL-PROJEKT? Znakomicie!

  O tym czy dany grzejnik pasuje swoim stylem do określonego wnętrza decydują w dużej mierze dwa czynniki: jego forma i kolor. Oczywiście nie można tu lekceważyć kwestii parametrów technicznych i wymiarów, ale to dobór kształtów i barw przesądzi o harmonii całości.
  Najbardziej uniwersalne kolorystycznie są grzejniki chromowane – niemal zawsze pasują do zazwyczaj chromowanej armatury łazienkowej i kolor ścian łazienki ma tutaj mniejsze znaczenie. Oczywiście są sytuacje kiedy będą wyglądać wyjątkowo efektownie, np. na tle białych lub czarnych płytek ceramicznych. Chrom bardzo elegancko będzie prezentował się także w zestawieniu z kamiennymi okładzinami ścian lub z imitującą kamień glazurą.
  Drugim zawsze aktualnym kolorem jest biel. Białe grzejniki komponują się z łazienkową ceramiką, z malowanymi na biało ścianami, są neutralne i uniwersalne bo w niemal każdym wnętrzu będą wyglądać dobrze. Warto czasem odważyć się na wnętrzarski eksperyment i zestawić biel z ciemnym, kontrastowym kolorem ściany – idealny w tym celu będzie oparty na graficznym motywie kodu kreskowego grzejnik Zebra. Można też spróbować wykorzystać różne wykończenia bieli – mat, połysk, satynę. Różne rodzaje bieli w jednym wnętrzu dadzą bardzo wyrafinowaną aranżację.
  Grzejniki kolorowe to nadal dość rzadko stosowane rozwiązanie w łazience, a szkoda bo efekt estetyczny osiągnięty dzięki zastosowaniu koloru może być niepowtarzalny. Czy będzie to naturalny odcień skomponowany ton w ton z kolorem glazury czy też mocny graficzny kontrast warto zaryzykować. Krwistoczerwony lub amarantowy grzejnik może być wręcz dominantą aranżacji i wyróżniać się swoją barwą na tle spokojnego otoczenia. Inne barwy z palety Fashion Colours INSTAL-PROJEKT również dają znakomity efekt. Może warto więc przemyśleć modny w tym sezonie błękit lub pomarańcz?
  Jeśli zależy nam aby dobór grzejnika do wnętrza łazienki był dopracowany w najdrobniejszych detalach warto zwrócić uwagę na formę grzejnika. Geometryczny, o prostokątnych przekrojach elementów grzejnych będzie pasował do kubicznej ceramiki łazienkowej i modnej geometrycznej armatury. Takimi modelami w ofercie INSTAL-PROJEKTU są np. grzejniki Stick i Puls. Zaokrąglone kształty to z kolei dobre towarzystwo dla wszelkich kół, elips, owali, organicznych form pozbawionych ostrych kątów i krawędzi. Tu idealnym wyborem będzie grzejnik Omega.
  Forma grzejnika powinna być też dostosowana do ogólnego stylu łazienki. Nowoczesne, minimalistyczne wnętrze będzie lepszym miejscem na geometryczne lub awangardowe formy. W stylowej łazience lepiej wykorzystać bardziej tradycyjne modele – takie jak np. Tubus. Ten model zyska jednak zupełnie nowy wyraz w mocnym kolorze – łazienkowe ciepło ma więc wiele różnych twarzy.

  INSTAL-PROJEKT_S03_zdjęcie 001_grzejnik_Tubus_projekt_Roman_Gawłowski_Zdjęcia wykonano przez Jacka Świderskiego w Salonie Koło w Krakowie.JPG (248 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj