Rekreacja na rowerze – zainwestuj w bezpieczeństwo dziecka

  Wraz z nadejściem wiosny rozpoczęliśmy sezon wycieczek rowerowych. Nie od dziś wiadomo, że ta forma rekreacji jak żadna inna sprzyja poprawie kondycji i ogólnego stanu zdrowia. Żeby jazda na rowerze była czystą przyjemnością warto się z wyprzedzeniem do niej przygotować i zainwestować w dobrej jakości sprzęt. Rodzice na pewno powinni zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo swoich pociech i dobrać odpowiedni fotelik rowerowy.
  Szybki tryb życia powoduje, że Polacy mają coraz większą potrzebę dbania o swoją kondycję. Dzięki kampaniom promującym, coraz więcej polaków decyduje się zainwestować w siebie. Lekarze i fizjoterapeuci podkreślają, że jazda na rowerze zwiększa sprawność układu mięśniowego, korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu oddechowego i układu krążenia. Zwracają także uwagę, że ta forma rekreacji nie obciąża układu kostnego, a pozytywnie wpływa na zrzucanie zbędnych kilogramów. Jadąc w wolnym tempie w ciągu godziny spalamy 300 kcal, a podczas szybkiej jazdy aż 600 kcal.
  Przy uprawianiu sportu nie należy zapominać o bezpieczeństwie. Każdy rodzaj aktywności fizycznej niesie ze sobą pewne ryzyko, dlatego szczególnie warto zadbać o siebie i swoich najbliższych. Zanim wsiądziemy na rower należy sprawdzić jego stan techniczny. Przy tej okazji warto również zastanowić się nad doborem fotelika dla dziecka. Praktyka pokazuje, że zakup odpowiednio dobranego fotelika – z jednej strony pasującego do roweru, a z drugiej takiego, w którym dziecko czuje się dobrze i jest bezpieczne – nie jest wcale prostą sprawą.
  Więc czym powinniśmy kierować się podczas wyboru konkretnego modelu fotelika? Czy cena i marka powinny determinować nasz wybór? Jedno jest pewne fotelik dla dziecka musi zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa i na tym na pewno nie można oszczędzać. „W przypadku gdy zabraknie nam środków na zakup fotelika warto rozważyć minipożyczkę gotówkową. Ekspres Kasa dostarczy potrzebną sumę najpóźniej w ciągu dwóch dni, wystarczy wysłać sms”- mówi Krzysztof Przybysz ekspert Ekspres Kasa.

  Krzysztof Przybysz
  ekspert Ekspres Kasa
  www.ekspreskasa.pl

  AG00021

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj