Corin – tajniki zdrowego i idealnie pasującego biustonosza

  Firma Corin wraz z naukowcami Politechniki Łódzkiej i prof. Markiem Zadrożnym – kierownikiem Kliniki Chorób Piersi i Chirurgii Onkologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, przeprowadziła badania naukowe, których celem było stworzenie wyjątkowo wygodnego i bezpiecznego dla zdrowia kobiety biustonosza. Idealny biustonosz powinien nie tylko dobrze wyglądać, ale też dawać pełne poczucie komfortu.

  Większość kobiet na świecie, jak wskazują statystyki, nosi źle dobrany biustonosz. Zbyt luźny traci swoją podstawową funkcję podtrzymywania piersi, a za ciasny jest po prostu niewygodny. Ale czy to wszystkie konsekwencje noszenia źle dopasowanego biustonosza?

  „Przeważająca liczba kobiet, nie zdaje sobie sprawy z problemów, jakie mogą je spotkać przez noszenie złego jakościowo, bądź źle dobranego biustonosza. Wybór tego właściwego nie tylko zapobiega powikłaniom w przyszłości, takim jak zaburzenia krążenia układu chłonnego bądź stanom zapalnym, czy obrzękom, ale również zapewnia życie w lepszym komforcie” – komentuje specjalista chorób piersi i onkolog, prof. Marek Zadrożny, który nadzorował przebieg badań zleconych przez Corin.

  Firma Corin, specjalizująca się w produkcji ekskluzywnej bielizny damskiej, postanowiła w nowatorski i innowacyjny sposób stworzyć produkt, który z jednej strony będzie modny i stylowy, a z drugiej, zapewni komfort w użytkowaniu i bezpieczeństwo dla zdrowia. Wraz z ekspertami i naukowcami z Politechniki Łódzkiej, pod nadzorem profesora Marka Zadrożnego, przeprowadziła badania, które pozwoliły na stworzenie optymalnego modelu biustonosza.

  „Naszym nadrzędnym celem było stworzenie bezpiecznego dla zdrowia kobiety modelu biustonosza – biustonosza z odpowiednią miseczką, która nie powoduje zbędnych ucisków i prawidłowo podtrzymuje biust. Firma pozyskała fundusze na prace nad tym projektem z Unii Europejskiej, w ramach działania 5.2 POIG «Profesjonalne usługi proinnowacyjne gwarancją sukcesu w biznesie»„ – mówi Mariusz Hanczka, właściciel firmy Corin.

  Badania trwały ponad rok i składały się z wielu etapów. Wszystko zaczęło się od stworzenia przestrzennego modelu 3D torsu kobiety i wirtualnego wyznaczenia miejsc nacisków i odkształceń na powierzchni modelu kobiecego ciała. W tym celu wykorzystano specjalistyczny program do symulacji komputerowych, mający zastosowanie w wysoce zaawansowanych technologiach. Modele, które wykonano na tej podstawie pozwoliły na zmianę kształtu projekcji miseczek biustonosza i wykonanie kolejnej symulacji przestrzennej. Dopiero na tak przygotowanej bazie zaczął powstawać biustonosz o nowym, ulepszonym kształcie. Jego wygodę potwierdziła grupa badanych kobiet – w różnym wieku i nosząca różne rozmiary biustonoszy. Były to kobiety zarówno młode, starsze, jak i matki kilkorga dzieci.

  Wszystkie etapy badań przeprowadzone były na Politechnice Łódzkiej, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i oprogramowania. Użyto w nich między innymi kamer termowizyjnych, w tym także kamery specjalnie dedykowanej badaniom medycznym. Kamery termowizyjne charakteryzują się wysoką czułością na nawet najmniejsze zmiany temperatur.

  Corin prawdopodobnie jest pierwszą Firmą na świecie, która w trosce o zdrowie
  kobiet, podjęła się przeprowadzenia takiego w pełni innowacyjnego i prozdrowotnego badania, dając tym samym przykład swojej społecznej odpowiedzialności w biznesie. Projektując nowe biustonosze, nie bazuje jedynie na doświadczeniu i subiektywnych odczuciach kobiet, ale zleca i wykorzystuje obiektywne pomiary i wyniki badań. Na ich podstawie konstruktorzy bielizny z Corin i inżynierowie z Politechniki Łódzkiej skonstruowali ostateczny kształt zdrowego i wygodnego biustonosza.

  „Na podstawie interakcji między powierzchnią biustonosza a ciałem kobiety zostały dokonane odpowiednie zmiany zarówno w kształcie jak i w wymiarach biustonoszy.
  Następnie sprawdzaliśmy, czy modyfikacje te rzeczywiście są optymalne. W końcu mają służyć jako wytyczne dla producentów” – dodają naukowcy z Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej.

  Innowacyjne rozwiązania wykorzystywane są już we wszystkich modelach biustonoszy Corin.

  Więcej informacji oraz wykaz sklepów na www.corin.eu

  beverly

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj