ASICS RUNNER’S WORLD Grand Prix pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Biegów

  Ruszyła kolejna edycja rywalizacji najlepszych polskich biegaczy długodystansowych Asics Runner’s World Grand Prix 2011. W tym roku do Grand Prix dołączył nowy partner medialny – Runner’s World.

  Dnia 11 maja 2011, w warszawskiej restauracji DEKANTA, Runner’s World wspólnie z firmą ASICS i pomysłodawcą całej akcji, panem Henrykiem Paskalem (Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Biegów) zorganizował uroczyste wręczenie nagród zeszłorocznym zwycięzcom w kategorii damskiej i męskiej. Zostali nimi Agnieszka Gortel i Przemysław Rojewski.

  Uczestnicy muszą uzyskać jak największą ilość punktów w kilku imprezach biegowych wchodzących w skład cyklu Asics Runner’s World Grand Prix 2011. Współorganizator akcji Polskie Stowarzyszenie Biegów ułożył listę biegów wchodzących w skład ARWGP. Znalazły się na niej biegi o różnych dystansach, zarówno maratony, półmaratony jak i biegi 10 km. Dlatego zawodnicy muszą opracować program przygotowawczy i taktykę na cały sezon, uwzględniając przy tym specyfikę poszczególnych startów, i nie wystarczy tu specjalizacja tylko na jednym dystansie. ARWGP jest zatem klasyfikacją dla najlepszych i wszechstronnych biegaczy.

  „Zaskoczył nas stosunkowo niewielki udział czołówki polskich biegaczy, którzy wybrali starty w maratonach za granicą. Mamy nadzieję, że w tym sezonie pobiegnie ich w kraju więcej. Nawet jeśli nie wystartują w maratonie ,mogą kolekcjonować punkty na krótszych dystansach.” – mówi Henryk Paskal z Polskiego Stowarzyszenia Biegów.

  „Celem ASICS Runner’s World Grand Prix pod patronatem PSB jest promowanie idei „w zdrowym ciele zdrowy duch” na najwyższym poziomie sportowym. W pierwszej edycji Grand Prix zwycięzcami okazali się biegacze, którzy potrafili połączyć profesjonalizm zawodnika z prawdziwą pasją nieustannego biegania.” – mówi Sebastian Sumisławski Country Sales Manager z Asics Polska.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj