„Mała narracja” – Teatr Studio / Wojtek Ziemilski

  MaNarracja6m

  „Mała narracja” 27 lutego 2011 r., godz. 19:00 Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Wojtek Ziemilski

  Jesienią 2006 roku okazało się, że dziadek Wojtka Ziemilskiego, zasłużony wrocławianin hrabia Wojciech Dzieduszycki, przez wiele lat współpracował ze służbami bezpieczeństwa. Rodzina do dziś nie otrząsnęła się z tej wiadomości i próbuje dociec prawdy. Wojtek odpowiedział na tę sytuację inscenizacją w formie wykładu, łączącą osobistą opowieść, fakty historyczne, choreografię współczesną, wreszcie wielkie i małe narracje. Jego spektakl jest próbą skonfrontowania artystycznych wyborów artysty z historią, na którą nie miał żadnego wpływu.
  W marcu 2011 r. „Mała Narracja” Wojtka Ziemilskiego zostanie zaprezentowana w ramach najważniejszego w Rosji XVII Festiwalu Teatralnego „Złota Maska”. W ramach programu pozakonkursowego w dniach  od 4. do 24. marca przedstawiony będzie projekt „Teatr Polski w Moskwie”. Ten projekt to specjalna edycja festiwalu, przygotowana przez Festiwal Złota Maska oraz Instytut Adama Mickiewicza. W rosyjskiej stolicy zostaną zaprezentowane spektakle „Apollonia” Krzysztofa Warlikowskiego, „Persona. Marilyn” Krystiana Lupy, „T.E.O.R.E.M.A.T.” Grzegorza Jarzyny, „Babel” Mai Kleczewskiej, oraz „Mała Narracja” Wojtka Ziemilskiego. Nowy projekt wystartuje w marcu 2011 roku. jest realizowany we współpracy z Ministerstwami Kultury Rosji i Polski oraz Instytutem Adama Mickiewicza.

  O spektaklu-wykładzie „Mała Narracja”, pokazywanym dotychczas w wersji work-in-progress na wrocławskim festiwalu Zero Budget Festival oraz w ramach wykładów Nowego Teatru, napisano: Rzadko kiedy zdarza się oglądać dzieło sztuki jednocześnie precyzyjnie, po mistrzowsku pomyślane i wykonane, a przy tym emocjonalne i osobiste. (Jolanta Nabiałek, „Teatralia”, Wrocław, listopad 2009)

  W przedstawieniu wykorzystano zdjęcia i fragmenty nagrań spektakli: Visita guiada reż. Cláudia Dias, Jérôme Bel reż. Jérôme Bel, Self Unfinished reż. Xavier Le Roy, I Am Here reż. João Fiadeiro, Where We Are And What We Live For reż. Neil Simon Bowes oraz fragmenty książki O pewności Ludwiga Wittgensteina.

  [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fw4ewZM9fvg[/youtube]

  czas trwania: 50 minut

  zdjęcia do spektaklu: K. Bieliński

  więcej informacji o spektaklu na stronie: http://teatrstudio.pl/malanarracja/intro.html

  Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza – Pałac Kultury i Nauki

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj