Tydzień Darmowych Konsultacji Medycyny Estetycznej

  W dniach 26 – 30 kwietnia 2010 r. mieszkańcy 23 miast w Polsce będą mogli wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach lekarskich z zakresu modelowania ciała i odbudowy struktury skóry przy użyciu stabilizowanego kwasu hialuronowego. Konsultacje organizowane są w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Świadome Piękno”, której celem jest zwrócenie uwagi pacjentów i lekarzy, na jakość i bezpieczeństwo zabiegów medycyny estetycznej. Organizatorem akcji jest szwedzka firma biotechnologiczna Q-MED.

  Tydzień Darmowych Konsultacji

  Już po raz trzeci twórca kampanii „Świadome Piękno”, firma Q-MED Polska przeprowadzi ogólnopolski Tydzień Darmowych Konsultacji Medycyny Estetycznej. „Ze względu na dużą ilość zapytań pacjentów i wciąż niską świadomość społeczeństwa w zakresie wiedzy dotyczącej zabiegów medycyny estetycznej i związanego z nimi bezpieczeństwa, postanowiliśmy kontynuować darmowe konsultacje w całej Polsce. Z przeprowadzonych przez TNS OBOP badań, wynika, że ponad 51 procent ankietowanych uważa, że zabiegi medycyny estetycznej może wykonywać kosmetyczka, natomiast prawo stanowi, że mogą być one wykonywane jedynie przez wykwalifikowanego lekarza specjalistę. Obecnie medycyna estetyczna jest dostępna dla każdego. W wyjątkowy sposób podnosi jakość życia prywatnego i zawodowego. Firma Q-MED daje możliwość mieszkańcom wielu miast Polski skorzystania z indywidualnych, bezpłatnych konsultacji z lekarzem specjalistą oraz omówienia interesujących ich zagadnień z zakresu medycyny estetycznej” – mówi Krzysztof Buchowiecki, Dyrektor Generalny Q-MED Polska.

  Podczas konsultacji chirurdzy plastyczni, chirurdzy, lekarze medycyny estetycznej i dermatolodzy będą udzielać fachowych porad dotyczących niechirurgicznych metod powiększania, ujędrniania i korekcji piersi, oraz modelowania całego ciała: łydek, ramion, a nawet klatki piersiowej u mężczyzn. Porady dotyczyć będą również zabiegów odbudowujących strukturę skóry, które skutecznie przywracają jej elastyczność, zahamowują proces starzenia i chronią przed szkodliwymi promieniami UV. Dodatkowo zabiegi te, mogą być wykorzystywane przy leczeniu blizn pooperacyjnych i powypadkowych. Lekarze będą także odpowiadać na pytania pacjentów dotyczące bezpieczeństwa wymienionych zabiegów.

  „Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nieinwazyjne metody modelowania
  i ujędrniania piersi, ramion, łydek, czy odbudowa struktury skóry, stają się bardzo popularne. Obecnie można łatwo poprawić swój wygląd bez konieczności przeprowadzania ryzykownych operacji. Pamiętajmy, że przy każdym zabiegu powinniśmy kierować się bezpieczeństwem. Postarajmy dowiedzieć się jak najwięcej nie tylko o zabiegu, ale również o produktach. Wybierajmy te, których bezpieczeństwo zostało potwierdzone badaniami klinicznymi. Jestem przekonany, że bezpłatne konsultacje u lekarza specjalisty zwiększą świadomość pacjentów na temat medycyny estetycznej” –
  mówi dr Lubomir Lembas z Warszawy.

  Bezpłatne konsultacje odbędą się w wybranych gabinetach chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej i dermatologii w 23 wybranych miastach Polski: Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Chotomowie, Elblągu, Gliwicach, Jaworznie, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Lublińcu, Łodzi, Olsztynie, Otwocku, Raciborzu, Radomiu, Rybniku, Rzeszowie, Strzelcach Opolskich, Szczecinie, Trójmieście (Gdynia, Sopot), Warszawie i we Wrocławiu.

  Akcja będzie trwała od 26 do 30 kwietnia br. Informacje o sposobie rejestracji, adresy gabinetów, nr. telefonów i szczegóły dotyczące konsultacji, dostępne będą na stronie internetowej www.swiadomepiekno.pl. Rejestracja będzie możliwa w dniach od 19 do 23 kwietnia br.  Liczba miejsc jest ograniczona.

  Kontakt dla prasy:

  Sigma International (Poland)

  Marta Baj, tel. +48 (22) 628 05 93, wew. 128, +48 602 373 658
  e-mail: [email protected]

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj