Gwiazdy na rzecz Kampanii Wodnej Polskiej Akcji Humanitarnej.

  Wczoraj w Fabryce Trzciny odbył się koncert Reni Jusis oraz Motion Trio dedykowany Dniu Wody. Koncert poprzedził pokaz mody, gdzie gwiazdy polskiego showbiznesu prezentowały koszulki inspirowane Kampanią Wodną. Podczas imprezy przedstawiono także projekty wodne Polskiej Akcji Humanitarnej realizowane w Autonomii Palestyńskiej oraz w Sudanie Południowym, m.in. w ramach akcji spłecznej prowadzonej wspólnie z Cisowianką. Impreza odbyła się z okazji Światowego Dnia Wody, który obchodzony jest 22 marca.

  Celem imprezy w Fabryce Trzciny było zwrócenie uwagi na jeden z największych problemów współczesnego świata, jakim jest kurczenie się zasobów wody pitnej. Polska Akcja Humanitarna, która od 2004 roku prowadzi Kampanię Wodną informowała o tym, że 884 milionów ludzi na ziemi pozbawionych jest dostępu do wody spełniającej podstawowe normy czystości, a co siódmy człowiek na świecie cierpi z powodu pragnienia oraz chorób spowodowanych spożyciem skażonej wody.

  Atrakcją wieczoru był pokaz mody, będący jednocześnie finałem konkursu Kreatywna Kropla ogłoszonego przez PAH. W konkursie wzięli udział młodzi, zaangażowani społecznie graficy, których zadaniem było zaprojektowanie koszulki inspirowanej zagadnieniami wodnymi. W skład jury wchodzili między innymi Piotr Młodożeniec, Janusz Kaniewski oraz Janina Ochojska – Prezes Fundacji PAH. Wyróżnione projekty zaprezentowały znane osobistości showbiznesu: Ewelina Flinta, Aleksandra Szwed, Pascal Brodnicki, Dominika Gawęda, Joanna Jabłczyńska oraz Marika. Oprawę muzyczną pokazu przygotował Mamadou Diouf, a całość imprezy poprowadziła Beata Sadowska. Biletem wstępu na imprezę była kropla Kampanii Wodnej, z której dochód przeznaczony jest na wsparcie społeczności, których prawo do wody jest łamane. Można było zakupić także wodę Cisowianki, z której dochód w całości przekazywany jest na budowę studni w Sudanie.

  Pomiędzy wystąpieniami gwiazd publiczność mogła obejrzeć relację z Sudanu Południowego, w którym obecnie przebywa Janina Ochojska wraz z dziennikarzami. Zaprezentowano także spoty poświęcone poszczególnym projektom wodnym i sanitarnym PAH. Wieczór zakończył charytatywny koncert gwiazd. Na scenie wystąpili Motion Trio i Reni Jusis, która zachęcała gości do wspierania działań Fundacji, m.in. poprzez zakup butelki Cisowianki 0,33 dedykowanej budowie studni w Sudanie Południowym.

  „Problem wodny dotyczy nas wszystkich, nie tylko krajów biednych. Zapotrzebowanie na wodę pitną rośnie – jej dostępność maleje. Wspaniale, że Polska Akcja Humanitarna wciąż szuka nowych rozwiązań, starając się poprawić warunki życia ludzi na całym świecie. Z radością wspieramy tę szlachetną ideę i cieszymy się, że swoją muzyką pośrednio przyczyniamy się do jej rozwoju.” – mówili członkowie zespołu Motion Trio

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj